Громаді на Волині повернули незаконно продане приміщення - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Громаді на Волині повернули незаконно продане приміщення

Приміщення вже повернули селищу.

Фото ілюстративне.

Громаді на Волині повернули незаконно продане приміщення

За втручання прокуратури громаді селища Благодатне на Волині повернуто незаконно продане приміщення вартістю 340 тисяч гривень

На виконання рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов Володимир-Волинської місцевої прокуратури, поданий в інтересах держави до Благодатної селищної ради та підприємця, громаді селища повернуто приміщення колишньої  пожежної частини вартістю 340 тисяч гривень.

Прокурори звернулися до суду, виявивши порушення вимог чинного законодавства при проведенні приватизації комунального майна.
З'ясувалося, що у червні 2017 року між селищною радою та підприємцем укладено договір оренди нежитлового приміщення, яке є частиною приміщення колишньої  пожежної частини. У договорі прописано також умову про «право викупу» приміщення, яка суперечить чинному законодавству.

У червні 2017 року між селищною радою та підприємцем укладено договір оренди нежитлового приміщення, яке є частиною приміщення колишньої  пожежної частини. У договорі прописано також умову про «право викупу» приміщення, яка суперечить чинному законодавству.

У вересні 2017 року Благодатна селищна рада затвердила оцінку вартості всього нежитлового приміщення, а не лише орендованої підприємцем частини, та надала згоду на його продаж. Між селищною радою та покупцем було укладено договір купівлі-продажу.

Продаючи об’єкт нерухомості в такий спосіб – за відсутності затверджених переліків об’єктів комунального майна, що підлягають приватизації шляхом викупу, без проведення аукціону чи конкурсу (що дало би можливість громаді поповнити бюджет на більшу суму), а також проігнорувавши факт, що на частину проданого приміщення укладено договір оренди із іншим суб’єктом господарювання,селищна рада порушила низку вимог законодавства та перевищила встановлені Законом України «Про місцеве самоврядування» повноваження.

Відтак прокурори домоглися скасування рішення Благодатної селищної ради про дозвіл на продаж майна й визнання недійсним договору його купівлі-продажу. Приміщення уже повернуто громаді селища. 

Читати також:  Селище Благодатне тепер має старосту

 

Джерело: Пресслужба обласної прокуратури