Коли українцям покажуть нові тарифи на газ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
Коли українцям покажуть нові тарифи на газ

Річні тарифи громадяни побачать у квітні-червні.

Фото ТСН.

Коли українцям покажуть нові тарифи на газ

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що вже у квітні-червні 2021 року постачальники газу мають представити річні тарифи

«Вже в другому кварталі цього року постачальники газу мають представити річні продукти. Сьогодні обговорили механізми їх запуску з Міненерго, НКРЕКП й «Нафтогазом». Люди повинні мати змогу укладати контракти на газ за фіксованою річною ціною та прогнозувати свої витрати», – написав він у Telegram, передає obozrevatel.com.

Річний продукт, який, за його словами, використовують всі розвинені світові держави, захистить населення від різких коливань цін.

Нагадаємо, українцям підвищать тарифи на електроенергію вже у квітні.

Принцип річного тарифу:

  • влітку з річними тарифами блакитне паливо коштує дорожче;
  • взимку, коли ціни різко зростають, українці з річним тарифами платять фіксовану вартість;
  • платити потрібно рівними частинами протягом 12 місяців. А скільки газу «бронювати» на рік, вибирає сам покупець.

«Відкриття ринку газу в Україні стало важливим і потрібним кроком, що за рахунок конкуренції має демонополізувати галузь та дати можливість людям обирати найкращого і найвигіднішого для себе постачальника. Наступним кроком має стати річний продукт на газ, аби люди укладали контракти за фіксованою ціною на цілий рік та могли прогнозувати свої витрати», – цитує прем'єра урядовий портал.

Шмигаль також зазначив, що населення не повинно щомісяця відслідковувати, як змінюються ціни на ринку газу. Тому річний продукт, який, за його словами, використовують всі розвинені світові держави, захистить населення від різких коливань цін.