У Луцьку сьогодні вперше – день кликуна. Буде й випробування (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.93 € 33.28
У Луцьку сьогодні вперше – день кликуна. Буде й випробування (Відео)

Андрій Єдинак за фахом – трубач.

Фото Суспільного Волинь.

У Луцьку сьогодні вперше – день кликуна. Буде й випробування (Відео)

Саме цей день вказаний у записах міських актових книг 1640 року

У Луцьку вперше 6-го березня відзначатимуть день кликуна. Учасники заходу завершують підготовку до події - прасують костюми, проводять репетиції, - розповів луцький кликун, музикант Андрій Єдинак, інформує Суспільне.

6 березня у Луцьку вирішили зробити офіційним щорічним Днем кликуна, бо саме цей день вказаний у записах міських актових книг 1640 року. Тоді була прийнята ухвала Луцького маґістрату про збір грошей міщан на утримання кликунів, - розповіла начальниця управління туризму та промоції Катерина Теліпська.

Традиція сурмління та проголошення важливих для міста подій зі В'їзної вежі Луцького замку розпочалась у 2015-му. У будні це відбувається раз на добу – опівдні. У вихідні та святкові дні двічі - о дванадцятій і о шостій вечора. Незалежно від погоди та інших обставин, кликун виконує свою роботу. А для цього Андрію Єдинаку щодня потрібно подолати 126 сходинок вежі та просурмити на чотири сторони гімн Волині.

 

 Луцький кликун, фронтмен одного з гуртів і працює викладачем у музичній школі. Андрій Єдинак з дитинства любить музику. Каже: «Потрібно мати розвинутий музичний слух, легені та губний апарат, щоб можна було довго грати».

Для лучан організують випробування, хто найгучніше викрикне слово «вартую». 

У рамках Дня кликуна презентують туристичну мапу, на якій позначені всі скульптури кликунів, які розташовані в Луцьку. На ній є імена та опис усіх фігур. Також для лучан організують випробування, хто найгучніше викрикне слово «вартую». Переможця визначатимуть за допомогою шумоміра. Центр туристичної інформації підготував кликун-квест, під час якого відбуватимуться пошуки кликунів.

Начальниця управління туризму та промоції Луцької міської ради - Катерина Теліпська знає нюанси про свято.

 

 До відкриття сезону ювеліри та майстри народної творчості готують прикраси та інші сувеніри, пов’язані з Луцьким кликуном, - розповіла про подію Катерина Теліпська.

Читайте також: Прочитав реп про Лесю Українку: школяр з Горохівщини розповів, чому зробив це