20 липня Юрій Луценко заявив, що ні за яких умов не працюватиме в Кабінеті Міністрів, якщо його очолить Віктор Янукович. А вже вчора на прес-конференції Луценко пояснював, чому він не дотримав свого слова...
20 липня Юрій Луценко заявив, що ні за яких умов не працюватиме в Кабінеті Міністрів, якщо його очолить Віктор Янукович. А вже вчора на прес-конференції Луценко пояснював, чому він не дотримав свого слова.
Василь УЛІЦЬКИЙ
ПРО ПІСНЮ, ЯКА ДОПОМОГЛА Юрій Луценко сказав, що рішення залишитись на посаді міністра внутрішніх справ далось йому нелегко. Він залишився „з метою оновлення міліції» і викорінення криміналітету «незалежно від наявності в його представників партійних білетів”. Однією з причин прийняття свого рішення Луценко назвав... пісню, яка «постійно крутилася в голові” - «Я не здамся без бою» Славка Вакарчука. Юрій Луценко запевнив, що людина Президента на посаді міністра МВС буде блок-постом проти можливої активізації недемократичних сил.
ПРО ЧАЙ З АХМЕТОВИМ - Ми також пили чай, - розповів Луценко про зустріч з „простим народним депутатом” Ринатом Ахметовим, яка передувала рішенню Луценка залишитись. - Така взаємна ввічливість від Ахметова мене радує. На зустрічі йшлося про моє призначення міністром внутрішніх справ за наполяганням Президента. Я сказав, що зранку буду у Президента і подам заяву про самовідвід. Якщо він буде наполягати, то залишусь лише за умови продовження своєї кадрової політики і пріоритетів. Самовідвід міністра Президент не прийняв.
ПРО ГІПЕРТОНІЧНИЙ КРИЗ Юрій Луценко сказав, що навіть смерть батька не спричинила таких наслідків, як рішення Президента внести саме його кандидатуру на посаду міністра МВС в уряді Януковича, – кілька днів тому у Луценка вперше у його житті стався гіпертонічний криз. „Навіть на похоронах батька у мене був нормальний тиск”, - сказав міністр. Але, „незалежно від стану здоров`я”, Луценко таки прийняв важке рішення залишитись.
ПРО ВИБАЧЕННЯ ПЕРЕД СИМПАТИКАМИ Луценко сказав, що свідомий того, що його рішення принесе розчарування частині його симпатиків - Я хочу принести їм вибачення за те, що не дотримав свого слова, а вибрав почуття обов’язку перед почуттям політичної чистоти. Він також заявив, що не збирається найближчим часом очолювати будь-яку політичну силу: - Я перед вами спеціально в цій формі, щоб ви бачили, що я більше не політик, а міністр внутрішніх справ, - сказав Юрій Луценко, який був одягнений в чорну теніску з написом «Беркут».
ПРО СУДИМОСТІ ЯНУКОВИЧА - На даний момент це питання не має тієї суспільної ваги, як до формування уряду, і постійне обговорення цього питання не принесе нічого нового, - сказав міністр щодо судимостей Віктора Януковича. Луценко зізнався, що Янукович розповідав йому про обставини тієї давньої справи, в результаті якої він був притягнутий до відповідальності: - Тоді, як він говорить, його старші друзі попросили взяти провину за вчинення того злочину. Я сказав, що не мені судити про ту ситуацію, яка була в 60-х роках у робочих селищах Донбасу, і не мені давати оцінку того, так це було чи інакше, - зазначив Луценко. Водночас він заявив, що не змінив своєї думки про факти фальсифікації документів щодо зняття судимостей з Віктора Януковича.