Рівненський лікар каже, що ховатися від коронавірусу в закритому приміщенні нема потреби - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Рівненський лікар каже, що ховатися від коронавірусу в закритому приміщенні нема потреби

Відомий лікар прокоментував нову хвилю коронавірусу.

Фото rivnepost.rv.ua.

Рівненський лікар каже, що ховатися від коронавірусу в закритому приміщенні нема потреби

Медик каже, що вірус не концентрується на свіжому повітрі

На своїй сторінці у Facebook він пригадав початок карантину в березні 2020 і паніку, через яку люди не виходили на вулиці, передає rivnepost.rv.ua.

«Ще тоді публічно і непублічно я радив людям менше сидіти дома, менше дивитися жахи, більше гуляти, тішитися весняним сонцем і дихати свіжим повітрям. Бо закрите приміщення для інфекційних хвороб завжди гірше, ніж свіже повітря. За це потрапляв на шквал критики. Як і тоді, коли перед Пасхою радив не закривати людей дома, а дати можливість слухати службу Божу, нехай і на подвір‘ях храмів. Скільки тоді довелося почути всього на свою адресу», – каже медик.

Чим більше вірусних частинок отримаєш за короткий проміжок часу, тим більші шанси перехворіти важко…

Він зазначив, що тоді зі своєю родиною не сидів вдома, а гуляв на свіжому повітрі, подорожував Україною:

«Ми прожили насичений 2020 рік, багато часу провели з сім‘єю. У нас залишилися прекрасні спогади. Багато людей ховалися весну і літо, а потім все одно захворіли. Хтось зумів заховатися ще й на зиму, але захворів тепер. Когось вберегли від ковіду на Пасху, але вони захворіли на Покрову. А хтось – після нового року. Хтось пережив це і пішов далі. А для когось хвороба стала фатальною. Чи могла вона стати фатальною для мене? Звісно. Але я вибрав жити повноцінним життям замість прожити потенційний залишок життя в страху».

Читайте також: На Волині від коронавірусу померла відома журналістка.

Лікар пояснює – сидіти вдома немає потреби, оскільки вірус не концентрується на свіжому повітрі:

«Відомо, що ковід – дозозалежна хвороба. Чим більше вірусних частинок отримаєш за короткий проміжок часу, тим більші шанси перехворіти важко… Варто менше часу проводити в закритих приміщеннях, по можливості тримати дистанцію і більше гуляти на вулиці, якщо дозволяє погода. І дяка уряду, що не змусили нас на вулиці носити маски. Відтак можна дихати вільно на повні груди. І тоді якщо і захворієш, то шанси перехворіти легко стають набагато вищими».