У посольстві США порадили Зеленському не втрачати оптимізму: Байден йому таки зателефонує - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
У посольстві США порадили Зеленському не втрачати оптимізму: Байден йому таки зателефонує

А потім наберу Зеленського...

Фото bbc.com

У посольстві США порадили Зеленському не втрачати оптимізму: Байден йому таки зателефонує

А ось коли саме, заокеанські дипломати не уточнили

У посольстві Сполучених штатів Америки переконані, що телефонне спілкування президентів Джо Байдена і Володимира Зеленського обов’язково відбудеться «без жодних передумов».

Про це заявив у коментарі у відповідь на запит «Європейської правди» речник посольства Деніел Лангенкемп.

«Цей дзвінок відбудеться. Ми переконані в цьому», - кілька разів наголосів він.

За словами дипломата, президент Байден взяв на себе низку зобов’язань щодо міжнародної співпраці, і у тому числі є «відданим другом України».

За словами дипломата, президент Байден взяв на себе низку зобов’язань щодо міжнародної співпраці, і у тому числі є «відданим другом України».

«Примітно, що нинішня адміністрація США приділяє Україні багато уваги... Держсекретар Блінкен провів переговори з міністром Кулебою 1 лютого, майже відразу після свого призначення. Міністр оборони Таран спілкувався зі своїм американським колегою Остіном 19 лютого. Кілька інших високопосадовців також вже контактували або мають заплановані переговори», - наголосили у посольстві, нагадавши також про заяви Білого дому та Держдепу про підтримку України на річницю протиправної анексії Криму, а також про надання Україні траншу безпекової допомоги у березні.

Коментуючи запитання про можливі умови телефонної розмови президентів, речник посольства наголосив, що з боку США таких умов немає.

«Україна для нас – партнер, а у відносинах з партнерами ми не висуваємо вимог і не маємо жодних передумов для ведення діалогу. Але ми натхненні тим, як Зеленський у останні тижні вдається до потужних дій проти недоброчесних інтересів, які досі тягнуть Україну донизу», - йдеться у коментарі посольства.

Також речник дав зрозуміти, що причиною затримки є те, що «президент Байден зараз дуже сконцентрований на внутрішньоамериканських викликах, включаючи пандемію». «Але розмова відбудеться, ми переконані», - додав він.

Читайте також: Бізнес-партнер Зеленського розповів про його участь у корупційних схемах (Відео).