Ціни на капусту різко рвонули вгору - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
Ціни на капусту різко рвонули вгору

Отакої!

Фото syngenta.ru

Ціни на капусту різко рвонули вгору

Досі це був чи не найдоступніший для українців продукт...

Цього тижня в Україні помітно подорожчала білокачанна капуста високої якості. Про це повідомляє kurkul.com з посиланням на аналітиків проєкту «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

За словами представників ринку, причиною підвищення цін стало сезонне скорочення пропозиції білокачанної капусти, оскільки її запаси в українських господарствах знизилися. При цьому попит на дану продукцію залишається досить стабільним, що також стимулює зростання цін у даному сегменті.

Причиною підвищення цін стало сезонне скорочення пропозиції білокачанної капусти, оскільки її запаси в українських господарствах знизилися. При цьому попит на дану продукцію залишається досить стабільним, що також стимулює зростання цін у даному сегменті.

Так, наразі виробники пропонують до продажу якісну білокачанну капусту по 3-5 грн/кг ($ 0,11-0,18 / кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Читати також: Через брак місць зберігання аграрії Херсонщини викидають цибулю

Головним фактором цінового зростання в сегменті білокачанної капусти експерти ринку називають скорочення пропозиції цієї продукції високої якості. Оскільки, більшість виробників вважають за краще стримувати запаси якісної продукції, сподіваючись на більш стрімке зростання цін в даному сегменті.

«В результаті такого подорожчання білокачанна капуста на українському ринку коштує в середньому 1,7 раза дорожче, ніж в аналогічний період 2020 р. Але, при цьому більшість операторів ринку вважають, що подорожчання в даному сегменті має тимчасовий характер. Оскільки, чергове зростання цін на білокачанну капусту, може мотивувати фермерів почати масово розпродавати запаси овоча зі сховищ», — підсумовують аналітики.

Читайте також: Бізнес-партнер Зеленського розповів про його участь у корупційних схемах (Відео).