Рятувати Крим виїхало шість бронетранспортерів. Дорогою зламалось чотири, - Турчинов - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
Рятувати Крим виїхало шість бронетранспортерів. Дорогою зламалось чотири, - Турчинов

«Всі розповіді, що літаки летіли вже над Кримом і хтось дав команду їм розвертатися, все це – порожні балачки людей, які, на жаль, не мають відповідальності перед власною країною».

Фото УП.

Рятувати Крим виїхало шість бронетранспортерів. Дорогою зламалось чотири, - Турчинов

А в джанкойському аеропорту росіяни підготували нашим десантникам пастку

Колишній виконувач обов’язків президента України (2014), екссекретар РНБОУ, нинішній керівник Центрального штабу партії «Європейська Солідарність» Олександр Турчинов відверто розповів про спроби провести десантну операцію у 2014 році в Північному  Криму

 «Незважаючи на те, що всі сили ми кинули на Схід і на Північ, я вимагав від Генштабу чимось допомогти залишкам наших військових підрозділів, які перебували в оточенні у Криму. Спланували, що ми можемо кинути десант, який закріпиться на півночі Криму або візьме під контроль один із аеродромів, щоб ми могли створити повітряний коридор. Це б дозволило нам нарощувати сили, як тільки почнеться мобілізація», – розповів в ефірі програми «Вечір з Миколою Княжицьким» на телеканалі «Еспресо».

У перших числах березня найближчою до Криму була 79-та бригада. Саме їй доручили сформувати групу, яка прориватиметься через перешийок у Північний Крим, щоб там закріпитися. Але вони могли завести…  аж шість бронетранспортерів.

 «У перших числах березня найближчою до Криму була 79-та бригада. Саме їй доручили сформувати групу, яка прориватиметься через перешийок у Північний Крим, щоб там закріпитися. Але вони могли завести…  аж шість бронетранспортерів. Сіли на ці шість бронетранспортерів і поїхали у напрямку перешийка. Ця «потужна» група зі шести бронетранспортерів просувалася до Криму, але до межі із Кримом змогло доїхати тільки два – чотири бронетранспортери по дорозі зламалися.

А на перешийку нас чекав севастопольський «Беркут», який першим зрадив Україну. Вони стали першою лінією оборони перешийку, а за ними вже стояли регулярні сили Російської Федерації. Безумовно, командири приймають рішення не атакувати російські війська на двох бронетранспортерах. 

Тоді штабом швидко відпрацьовується формат «Давайте, може, літаками перекинемо наших десантників». Мали можливість виконувати такі задачі два борти (два ІЛи), які могли зі собою забрати приблизно 550 осіб.  Але проблема полягала у тому, що 27-28 (березня. – Ред.) практично всі аеродроми у Криму були захоплені. Надходить інформація, що ми можемо провести десантну операцію на Джанкойському аеродромі, який єдиний ще не захоплений. Для того, щоб це перевірити і перевірити, яка реальна ситуація у північному Криму, десантники посилають старшого офіцера. Тоді він був ще майором (пізніше покаже себе дуже добре під час війни і стане генералом). Він під виглядом таксиста в’їжджає у Крим і проводить розвідку ситуації. І дуже добре, що це було зроблено, тому що він побачив, що на перешийку відбувається концентрація російських військ і вже треба думати про те, як ми будемо захищати Херсонську і Миколаївську область. Бо якщо піде наступ, у нас там жодного захисту немає.

Читайте також Венедіктова стверджує, що їй не надавали матеріалів для підписання підозри Медведчуку​.

А головне, що з’ясувалося: Джанкойський аеродром повністю оточений російськими військами. Командир військової комендатури аеродрому перейшов на бік росіян і повністю передав під них інфраструктуру. Тобто це була готова пастка – ми могли втратити всіх десантників. Зрозумівши ситуацію, Генштаб, безумовно, не відправив десантників на Джанкойський аеродром, на вірну смерть або у полон», – розповів Олександр  Турчинов.

«Оці всі розповіді, що літаки летіли вже над Кримом і хтось дав команду їм розвертатися, все це – порожні балачки людей, які, на жаль, не мають відповідальності перед власною країною», – резюмував він.

Джерело: Еспресо.