Де взяти підробний ПЛР-тест – знають представники візових центрів, турагенств, деякі сімейні лікарі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
Де взяти підробний ПЛР-тест – знають представники візових центрів, турагенств, деякі сімейні лікарі

Довідка про відсутність COVID-19 – важливий документ при в’їзді до деяких країн.

Фото зі сайту Форпост.

Де взяти підробний ПЛР-тест – знають представники візових центрів, турагенств, деякі сімейні лікарі

Рівень захворюваності на коронавірус різко зростає. Однією з причин його поширення, вважають медики, можуть бути і підробні ПЛР-тести. На Львівщині відомі випадки, коли їх підпільно тиражують для виїзду за кордон або для того, щоб уникнути двотижневої самоізоляції по приїзді з країн «червоної зони»

«В останні місяці у відділення медичних лабораторій у різних містах почали звертатися люди для отримання результатів ПЛР-тестів із неіснуючими номерами замовлень: тобто хотіли отримати оригінали документів про результати ПЛР-досліджень, які у нас насправді не проходили. І ці випадки не поодинокі, - розповідає керівник медичної лабораторії «Ескулаб» Денис Мельник. - Виглядає на те, що люди десь купують собі фальшиві ПЛР-тести, їм надсилають на електронну пошту підробні довідки із нашими реквізитами. А тоді вони звертаються до нас, щоб отримати оригінал. А у нашій базі інформації про ці замовлення немає». Про це  пише Форпост.

Як з’ясували працівники лабораторій, контактами людей, які видають підробні результати ПЛР-тесту, «діляться» у візових центрах, турагенствах, іноді це роблять сімейні лікарі.

На сьогодні результат ПЛР-дослідження, проведений акредитованою лабораторією з дотриманням усіх необхідних вимог, є важливим офіційним документом міжнародного значення.

«На довідці з результатом ПЛР-тесту є QR-код, який сканують митники. І тоді в людей починаються проблеми. Пощастить хіба тим, в кого митник забуде перевірити ці коди», - розповіли в «Ескулабі».

«На сьогодні результат ПЛР-дослідження, проведений акредитованою лабораторією з дотриманням усіх необхідних вимог, є важливим офіційним документом міжнародного значення, - зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький. - Дуже б не хотілося, щоб такі шахрайства створювали перешкоди для боротьби з поширенням пандемії COVID-19 та негативно впливали на репутацію України та українців у світі».