У Шацьку хочуть повернути у комунальну власність землі, які роздали «не тим» власникам - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
У Шацьку хочуть повернути у комунальну власність землі, які роздали «не тим» власникам

Хто отримав землю?

Фото ілюстративне.

У Шацьку хочуть повернути у комунальну власність землі, які роздали «не тим» власникам

За останні роки більше, як тисяча ділянок просто пішли людям

У Шацьку почали інвентаризацію розданих людям впродовж кількох останніх років земельних ділянок сільськогосподарського призначення та вільних земель поблизу Світязя. Влада хоче повернути землі у комунальну власність, щоб згодом залучити на них інвесторів та будувати там рекреаційні (оздоровчі) пункти.

Про це Шацький селищний голова Сергій Карпук заявив у прямому ефірі «Суспільного Волині» 22 березня в рамках свого звітування за перші 100 днів на посаді, пише Сила Правди.

За каденцій попередніх селищних голів Шацька землі сільськогосподарського призначення поблизу озера Світязь активно роздавали, в тому числі впливовим особам і їх родичам. Зараз існує ймовірність, що там будуватимуть приватні будинки і дачі, замість відпочинкових баз та рекреаційних об’єктів. «Сила правди» запитала Сергій Карпука, що він думає про цю ситуацію і чи буде така практика продовжуватися за його каденції.

Зараз у Шацьку вільної землі багато і до селищної ради вже звертаються інвестори, які хочуть отримати її. 

«Основна проблема для нас була у роздачі цінних для нас земель Держгеокадастром. За останні роки більше тисячі ділянок просто пішли людям. І не завжди учасникам АТО, як це показувалось у пресі, а просто пересічним громадянам і деяким зацікавленим особам. Інвентаризація цих земель вже проводиться. Триває процес передачі земель сільськогосподарського призначення із державної власності у комунальну власність… Сьогодні поставлено задачу у нашому земельному відділі і вони повністю переглядають хто має на території Шацька земельні ділянки і чи платять вони податки. Хочу сказати, що ми вже почали процес виставлення на різні платформи наших інвестиційно привабливих ділянок. Поки таких десять», — говорить Сергій Карпук.

Також посадовець розповів, що зараз у Шацьку вільної землі багато і до селищної ради вже звертаються інвестори, які хочуть отримати її. Та віддавати землі планують під побудову пунктів рекреаційного призначення — бази відпочинку, готелі тощо. Так влада хоче подовжити відпочинковий сезон у Шацьку та збільшити кількість робочих місць.

«Якщо це землі сільськогосподарського призначення, однозначно це тільки оренда. Якщо це землі рекреаційного призначення, тут треба зважати, чи є можливість її виставити на аукціон і продати чи продати право оренди. Поки це переважно право оренди. Але якщо інвестор зайде і побудує на даних територіях якийсь об’єкт, питання стане про право викупу», — додає селищний голова.

Читати також: Після зими Світязь майже відвоював свої береги 

Джерело: Сила Правди