Курси НБУ $ 41.78 € 48.84
100 ДНІВ АНАТОЛІЯ ГРИЦЮКА

Волинь-нова

100 ДНІВ АНАТОЛІЯ ГРИЦЮКА

Для голови обласної ради Анатолія Грицюка відзначення 15-ої річниці незалежності України співпало ще з однією датою: виповнюється 100 днів його перебування на посаді...

Для голови обласної ради Анатолія Грицюка відзначення 15-ої річниці незалежності України співпало ще з однією датою: виповнюється 100 днів його перебування на посаді. З цієї нагоди Анатолій Петрович зібрав прес-конференцію, на якій поінформував про зроблене у перші місяці роботи


Олександр ПИРОЖИК


Анатолій Грицюк повідомив, що перші 100 днів його роботи насамперед були спрямовані на те, щоб якомога ефективніше організувати роботу ради, її виконавчого апарату, депутатських комісій. Обласна рада – колегіальний орган, тому при голові ради створено колегію, а також Координаційну раду, до якої увійшли голови районних рад Волині. Проведено декілька ділових засідань цієї ради, у тому числі виїзне – на Закарпаття, де волиняни переймали досвід роботи місцевих обласної, міських та районних рад.
На двох чергових і двох позачергових сесіях ради прийнято загалом 57 рішень із різних питань життєдіяльності краю. На них визначилися три основні пріоритети діяльності обласної ради V демократичного скликання – виконання бюджету, земельні питання, запровадження енергозберігаючих технологій. При їх вирішенні облрада діятиме виключно в інтересах громади.
Анатолій Грицюк поінформував про ряд питань, які цікавлять волинян.

ПРО КОМУНАЛЬНЕ МАЙНО
Ми розглянули ряд майнових питань, зокрема щодо об’єктів, де форма власності не була чітко визначена. Окремі з них внесли до переліку об’єктів комунальної власності. З деякими керівниками переуклали договори, деякі будуть замінені, бо їхні стиль і методи роботи не відповідають вимогам часу. Переглядаємо правильність приватизації окремих об’єктів. Ми нікого не звинувачуємо, просто хочемо чесним шляхом прослідкувати: якщо посадова особа, комерційна структура стала власником майна чесним шляхом, ніхто його не вилучатиме. Але якщо є порушення, ми не дамо ошукати громаду.
Прийняли також рішення про створення єдиного реєстру об’єктів обласної комунальної власності. Це буде комп’ютерна база даних, яку, я впевнений, за півтора-два роки ми сформуємо. Повернулися до методики обрахунку орендної плати комунального майна, бо вона застаріла. Сьогодні вона винесена на громадське обговорення. Усі бажаючі мають можливість внести до проекту методики зауваження та пропозиції.

ПРО ЛУЦЬКИЙ АЕРОПОРТ
Згідно з рішенням Кабінету міністрів, нам передано у власність луцький аеропорт, облраді належить 70,45 відсотка його акцій. Сьогодні ми вивчаємо досвід наших сусідів, як використовуються аеропорти облрадами у Чернівцях, Тернополі. Ведемо переговори з потенційними інвесторами. Інтерес до луцького аеропорту виявляють італійці. Паралельно ведемо переговори з міністром оборони щодо спільного використання військового аеродрому. Хочемо, щоб на ньому здійснювали посадки великотоннажні літаки.

ПРО СТВОРЕННЯ «ВОЛИНЬАГРОЛІСУ»
Аби не допустити монополії на наші ліси, ми створили „Волиньагроліс”. Був супротив виконавчих гілок влади, але сесія зуміла прийняти таке рішення. Розходження в поглядах виникли тому, що свого часу Президент дав уряду доручення долучити ці ліси до державних. Ми вважаємо, що це неправильно.
Підприємство створене на базі дев’яти спеціалізованих міжгосподарських лісгоспів, в основному поліської зони. Керівники лісгоспів самі зініціювали цю ідею, ми її лише підтримали. Обрано генерального директора. Голосування відбувалося відкрито. У бюлетень внесли п’ять кандидатур, на конкурс прийшло чотири. Найбільше голосів набрав Степан Ковальчук, який до цього працював у головному управлінні агропромислового розвитку області.
У “Волиньагролісу” уже з’явився потенційний інвестор, який готовий обговорити взаємовигідні умови співпраці щодо виробництва певних видів лісової продукції.

ПРО «ЧОРНОБИЛЬСЬКІ» ГРОШІ
На сесії облради ми прийняли рішення направити “чорнобильські” кошти людям, що мають категорії ліквідаторів. На превеликий жаль, виконавча влада з нашою думкою не погодилася. Ті 4,5 мільйона гривень, які закладені в обласному бюджеті для компенсації витрат на ліки, не використовується лише тому, що деякі чиновники вважали, ніби їхні дії правильні. Але днями ми отримали повідомлення Антимонопольного комітету, яким підтверджено правильність дій обласної ради. За декілька днів це питання вирішиться остаточно, кошти підуть у райони і „чорнобильці” зможуть їх отримати.

ПРО ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ
Багато проблем у питаннях використання землі. На черговій сесії, яка відбудеться 8 вересня, ми розглянемо питання раціонального використання землі. Його уже обговорили на засіданні Координаційної ради, винесли на розгляд депутатських комісій. Ідеологія у нас має бути одна: усі, хто має бажання і суму знань, як вести фермерське господарство, пройшли районні конкурсні комісії, повинні отримати землю. Маємо втішатися, що люди її ще беруть, бо, на жаль, багато земель на Волині облогує...

ПРО ЖНИВА
На превеликий жаль, урожайність сільськогосподарських культур значно гірша, ніж ми очікували. Керівники районів, окремих господарств нарікають на значний недобір зернових, особливо озимих культур. Наш депутат Роман Притолюк із жалем каже: ніби все було зроблене правильно, урожай програмувався, але бажаних результатів, на жаль, не буде. Тому і по валу, і по врожайності Волинь матиме менший урожай, ніж торік.

ПРО ПРОВОДОВЕ РАДІО
Відновлення проводового радіомовлення потребує порівняно небагато грошей. Мені здається, це проблема обласного бюджету. Ми це обговоримо на комісіях, відпрацюємо стратегію, яким шляхом іти. Зв’язківці кажуть: давайте розбудовувати ефірне радіомовлення, бо проводове себе не виправдовує. Хоча саме воно сьогодні може допомогти позбутися інформаційного голоду, який існує у наших північних і західних районах, що межують з Білоруссю і Польщею. До сесійного засідання 8 вересня ми це питання обов’язково обговоримо...

ПРО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН
Люди приходять з різними питаннями. Але вони значно відрізняються від тих, які були років 4-5 років тому. Сьогодні люди вже не ставлять проблеми невиплати зарплати. Вони йдуть з конкретними пропозиціями, висловлюють своє бачення вирішення регіональних проблем, зокрема щодо використання земель, ведення сільськогосподарського виробництва, управління промисловістю.
Ми провели зустрічі з людьми у багатьох районах, тож володіємо ситуацією в області. Якщо хтось каже, що є недовіра до влади, то повірте, що це не так. Якби була недовіра, люди б до нас не йшли. А кількість відвідувачів у цьому році порівняно з минулорічним зросла на 25-30 відсотків.

ПРО КАДРИ
За ці сто днів побачив, що в нас є певні напрацювання, згуртованість, тож я впевнений, що ми сформуємо хорошу команду, якою можна буде гордитися. Засідання постійних комісій, колегії показують, що ми вміємо і знаємо, як приймати управлінські рішення. Дехто сумнівався, чи вдасться нам сконсолідувати зусилля депутатського корпусу. Повірте, вдасться, якщо буде бажання депутатів працювати на благо громади. На моє глибоке переконання, якщо депутат приходить у раду працювати, то роботи вистачить усім.

ПРО ПРОТЕСТ ПРОКУРОРА
За ініціативою облдержадміністрації справа щодо правомірності обрання другого заступника дійсно передана прокурором до суду. Найближчими днями має відбутися судовий розгляд. Як суд вирішить, так і буде, хоча ми впевнені у своїй правоті. До речі, ми зважили на позицію прокурора, тому посада третього заступника, як і керуючого справами, випала з переліку посад. Ми залишили ті склад і чисельність апарату обласної ради, які були під час минулого скликання, – 37 осіб разом із головою облради.

ПРО СПІВПРАЦЮ З ДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЄЮ
Крім проблем, нам з головою облдержадміністрації нема що ділити. На ті чи інші питання у Володимира Нальковича є своє бачення, у мене – своє. Але з усіх важливих економічних питань, питань промисловості, відстоювання інтересів нашого регіону, волинської громади у нас є цілковите порозуміння. З кожним днем наші стосунки поліпшуються.
Telegram Channel