Занедбаним палацом на Ковельщині зайнялась прокуратура - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
Занедбаним палацом на Ковельщині зайнялась прокуратура

На пам'ятку виготовлено облікову документацію, яка засвідчує що об’єкт перебуває в аварійному стані.

Фото із сайту volyn.com.ua.

Занедбаним палацом на Ковельщині зайнялась прокуратура

Прокурори намагаються врятувати пам’ятку архітектури ХVІІІ століття в Голобах

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Волинського окружного адміністративного суду, аби визнати протиправною бездіяльність Голобської селищної ради та зобов’язати орган місцевого самоврядування вчинити дії задля визнання пам’ятки архітектури «Садиба Вільгів - Садибний будинок XVІІІ століття» безхазяйним майном та набуття права власності на це майно.

Про це інформує пресслужба обласної прокуратури.

Бездіяльність селищної ради може призвести до повної руйнації садиби.

Прокурори з'ясували, що у Голобах знаходиться об’єкт культурної спадщини, користувачем якого, згідно охоронного договору, є селищна рада.

На пам'ятку виготовлено облікову документацію, яка засвідчує що об’єкт перебуває в аварійному стані. При цьому право власності на пам'ятку архітектури не зареєстроване, відтак проводити будь-які ремонті, реставраційні чи інші роботи, пов’язані із збереженням та схоронністю об’єкта культурної спадщини, неможливо. Не взяте це майно на облік і як безхазяйне.

Читайте також: Луцький фонтан обкладають гранітом (Відео)

Таким чином бездіяльність селищної ради може призвести до повної руйнації садиби. Втрутившись у ситуацію, прокуратура в суді вимагатиме від органу місцевого самоврядування визнати пам'ятку архітектури безхазяйним майном та набути право власності на нього. 

Нагадаємо, Палац колишньої сажиби Вільгів, що в Голобах на Ковельщині – занедбали. Палац місцеві закидали сміттям, а мури будівлі розписали вандали.