У «ЄС» вимагають від керівника Нацполіції пояснень щодо стеження за депутатом Віктором Кононенком (Документ) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
У «ЄС» вимагають від керівника Нацполіції пояснень щодо стеження за депутатом Віктором Кононенком (Документ)

Депутати з фракції «Європейська Солідарнсть» направили звернення Голові Національної поліції України Ігорю Клименку щодо підстав незаконного стеження за депутатом Київради.

Фото eurosolidarity.org.

У «ЄС» вимагають від керівника Нацполіції пояснень щодо стеження за депутатом Віктором Кононенком (Документ)

Як відомо, про факт незаконного стеження «Європейська Солідарність» заявила з трибуни Верховної Ради 30 березня 2021 року

Народні депутати з фракції «Європейська Солідарнсть» направили звернення Голові Національної поліції України Ігорю Клименку, в якому вимагають надати інформацію щодо підстав незаконного стеження за депутатом Київради, генералом СБУ Віктором Кононенком, передає eurosolidarity.org.

«У період з 25 по 30 березня 2021 року депутатом Київської міської ради від партії «Європейська Солідарність» Кононенком В.І. було зафіксовано візуальне спостереження, яке він розцінив як підготовку замаху на його життя. При встановленні осіб, котрі здійснювали спостереження, один з них пред’явив посвідчення співробітника Національної поліції України», – йдеться у депутатському зверненні.

Встановлено незаконне, політичне стеження проти депутата Київської міської ради від «ЄС» Віктора Кононенка.

Народні депутати вимагають від керівництва Нацполіції надати відповіді на запитання:

Чи здійснювалось Національною поліцією України стосовно депутата Київської міської ради від партії «Європейська Солідарність» Кононенка В.І. оперативні, оперативно-розшукові, слідчі чи інші (у тому числі візуальне спостереження) заходи.

Читайте також: Чауса перевозили в багажнику авто, що належить посольству України – молдовські ЗМІ.

Якщо так, то що стало підставою їх проведення.

Якщо ні, то яких заходів ужито Національною поліцією України для встановлення особи (осіб), котрі з використанням (можливо, підроблених) документів співробітників Національної поліції України здійснюють незаконне стеження.

Як відомо, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», ексголова Верховної Ради Андрій Парубій назвав незаконне стеження за генералом СБУ, депутатом Київради від «ЄС» Віктором Кононенком брудною спецоперацією за наказом влади. Андрій Парубій наголосив, що влада має припинити ганебну практику використання правоохоронних органів для переслідування опозиції. 

«Напередодні другої річниці президентських виборів влада перестає бути просто владою і вироджується в те, що зазвичай називають режимом. Сьогодні режим пробив чергове дно. Встановлено незаконне, політичне стеження проти депутата Київської міської ради від «ЄС» Віктора Кононенка. І все це відбувається на тлі постійних переслідувань владою українських воїнів, добровольців, волонтерів, учасників Революції Гідності», – говорить Парубій. 

Він нагадав, що Віктор Кононенко протягом 2015-2017 років очолював об’єднаний штаб СБУ в зоні проведення АТО. 

«Він бойовий генерал, ветеран війни, заступник голови СБУ. Проросійські бойовики визначали дуже велику ціну за його голову. І як професіонал Віктор Кононенко бачить більше, ніж бачить неспеціаліст. Він виявив за собою стеження ще тиждень тому. Сьогодні, припускаючи, що стеження можуть вести російські бойовики, найманці або бандити, Віктор Кононенко вжив заходів і з’ясування їхніх особистостей. Натомість вони пред’явили посвідчення працівників поліції», – повідомив Андрій Парубій. 

Як відомо, 12 червня 2020 року «Європейська Солідарність» заявила про незаконне стеження за лідером партії Петром Порошенком. Тоді співголова фракції «Європейська Солідарність» у Верховній Раді Артур Герасимов оприлюднив фотографії автівок з неіснуючими в базі номерними знаками, які були зафіксовані поблизу помешкання п’ятого Президента.