На Любешівщині встановлюють штучні лелечі гнізда - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
На Любешівщині встановлюють штучні лелечі гнізда

Фактично в кожному населеному пункті Любешівщини є ось такі гнізда-платформи. 

Фото газети Нове життя.

На Любешівщині встановлюють штучні лелечі гнізда

Від початку року працівники Любешівської філії ПрАТ «Волиньобленерго» у різних населених пунктах Любешівщини встановили 20 платформ для гніздування лелек

Уже десятий рік щовесни наші енергетики встановлюють ось такі рукотворні лелечі гнізда, пише любешівська газета Нове життя. На вигляд це металеві конструкції, котрі кріпляться зверху на електроопорах. Їх централізовано передають на філію від підприємства з Луцька.

Загалом на Волині таку роботу розпочали ще в 2004 році, а в нашому краї – з 2012-го.

Загалом на Волині таку роботу розпочали ще в 2004 році, а в нашому краї – з 2012-го. Відтоді по зоні обслуговування філії встановлено 170 платформ для гніздування.

Читайте також у нас: Річна зарплата 41,8 тисячі і автомобіль майже мільйон гривень: екс-регіонал очолив укрупнений район на Волині

«Ми обмежені в часі, бо робимо це із жовтня по березень, коли лелеки в вирії. Торік із жовтня по грудень 15 таких змогли поставити, цього року – ще 20. Вартість виготовлення однієї конструкції, доставки та її встановлення становить 2,5 тис грн. А взагалі ці лелечі гнізда відіграють дуже важливу роль як для людей, так і птахів. Бо ж завдяки їм вдається уникнути аварійних ситуацій: не провисають проводи, не обриваються, тобто нема перебоїв із електропостачанням. І лелеки не травмуються, не гинуть через провисання гнізд», – розповів «Новому життю» директор Любешівської філії ПрАТ «Волиньобленерго» Віталій Боснюк. А ще додав, що фактично в кожному населеному пункті є тось такі гнізда-платформи.