Росія відмовилася пояснювати в ОБСЄ причини масштабного нарощування військ на кордоні з Україною - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
Росія відмовилася пояснювати в ОБСЄ причини масштабного нарощування військ на кордоні з Україною

Українська розвідка попередила, що війська РФ можуть спробувати просунутися вглиб території України.

Фото Цензор.НЕТ.

Росія відмовилася пояснювати в ОБСЄ причини масштабного нарощування військ на кордоні з Україною

Російська Федерація відмовилася від участі в спеціальному засіданні в ОБСЄ, на якому Україна та інші країни-учасниці хотіли отримати від неї пояснення щодо військової активності армії РФ біля українського кордону

Про відмову делегації РФ повідомляється у твіттері литовської місії в ОБСЄ, передає Цензор.НЕТ.

«Росія відмовилася брати участь в ініційованих Україною консультаційях відповідно до Віденського документу. Вона відмовилася надавати докладні пояснення з приводу свого масштабного військового нарощування і незвичного переміщення своїх сил біля державного кордону з Україною і в окупованому Криму», - йдеться в повідомленні.

Українська розвідка попередила, що війська РФ можуть спробувати просунутися вглиб території України.

Також про відмову делегації РФ брати участь у спеціальному засіданні ОБСЄ, на якому вона мала  пояснити переміщення своїх військ до українського кордону, повідомили і в місії США при ОБСЄ.

«Ми шкодуємо, що Росія не скористалася цією можливістю для вирішення проблем і зниження ризиків згідно з Віденським документом», - заявили в делегації США при ОБСЄ.

Зазначимо, Україна задіяла параграф 16 Віденського документа і ініціювала в суботу, 10 квітня, в ОБСЄ засідання з приводу нарощування Росією військ біля кордону з Україною і в тимчасово окупованому Криму. Згідно з документом, країни-учасниці консультуються і співпрацюють один з одним з приводу будь-якої незвичайної і незапланованої активності своїх збройних сил за межами їх звичайного місця розташування в мирний час.

Нагадаємо, 26 березня унаслідок загострення обстановки на Донбасі загинули четверо українських воїнів, двоє - зазнали поранень. 5 квітня двоє українських воїнів загинули внаслідок ворожого обстрілу на Донбасі. 6 квітня ще двоє українських воїнів загинули на Донбасі. 7 квітня один український воїн загинув внаслідок ворожого вогню на Донбасі.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак 30 березня під час виступу в Раді сказав, що РФ нарощує війська поблизу кордону України.

Українська розвідка попередила, що війська РФ можуть спробувати просунутися вглиб території України.

Міноборони США стурбоване ескалацією напруженості на Донбасі. З цього приводу відбулася телефонна розмова голови комітету начальників штабів Збройних сил США Марка Міллі з начальником Генштабу РФ Валерієм Герасимовим.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав, що Росія не становить загрози для України.

На тлі загострення обстановки Зеленський і Байден провели першу телефонну розмову.

Представники міністерств оборони США, Канади, Литви, Польщі та Британії запевнили Україну в підтримці військового потенціалу: РФ підриває ситуацію.

8 квітня ЗМІ повідомили, що великий табір російських військових з'явився поблизу кордону з Україною під Воронежем.

Тим часом, 8 квітня президент України Володимир Зеленський відбув на Донбас у зону ООС: «Їдемо на місця загострення на Донбасі. Хочу бути з нашими солдатами у важкі часи».

Також 8 квітня Меркель і Путін обговорили загострення ситуації на Донбасі.

8 квітня глава МЗС Латвії Едгар Рінкевич підтримав надання Плану дій щодо членства в НАТО для України. «Україна вже упродовж 15 років намагається приєднатися до НАТО шляхом отримання Плану дій для членства. Мабуть, уже таки час надати цей План Україні. Це буде щонайменше сигналом від нас (НАТО. - Ред.), що українці не залишаться без підтримки. Я однозначно підтримаю таке рішення», - сказав Рінкевич.

Читайте також: Росія відмовилася повернутися до режиму припинення вогню з 1 квітня