Лучан закликали не білити дерева та бордюри - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.56 € 33.44
Лучан закликали не білити дерева та бордюри

Білити бордюри не тільки безглуздо, а й заборонено законодавством.

Фото Суспільне.Волинь

Лучан закликали не білити дерева та бордюри

16 квітня в місті відбудеться толока

У зверненні міської ради, зокрема, йдеться:

«Наближається час проведення загальноміської толоки з впорядкування міста та підготовка до зустрічі Великодніх свят. Тривалий час весняне прибирання асоціюється з побілкою бордюрів та дерев.

Побілка – це старий дідівський метод, ефективність якого не доведена

Побілка – це старий дідівський метод, ефективність якого не доведена. Навіть більше – при неправильній концентрації вапна, суміш може спалити кору дерева, вважають фахівці.

Весняна та осіння побілка вважається доцільною лише для плодових дерев, оскільки дехто вважає, що різкі перепади температур в осінньо-зимовий період можуть призвести до сильних пошкоджень їхньої кори. Біла фарба на стовбурах і скелетних гілках відштовхує сонячні промені, захищає кору від перегріву й дозволяє деревам вчасно прокинутися.

Читайте також у нас: Пише вірші і наукові роботи: дев’ятикласниця з Волині отримала запрошення навчатися у престижному ВНЗ​.

Весняна побілка покликана захистити дерева від сонця та шкідників, що прокинулися після зимової сплячки. Не потрібна побілка молодим деревам з гладкою корою. Вона дійсно може закупорити пори і заподіяти їм шкоду.

Якщо мешканці приймають рішення щодо побілки дерев на прибудинковій території – вони можуть звернутися до обслуговуючого підприємства із відповідним проханням, розуміючи, що ця робота буде виконана за кошти із їхньої квартплати. А от на території міста дерева білити заборонено. Теж саме стосується і бордюрів, білити їх безглуздо і заборонено законодавством України, ця норма прописана у Правилах утримання зелених насаджень у населених пунктах України. Зокрема, пунктом 9.1.17 забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми. Це зайві витрати праці, часу та матеріальних засобів. Крім того є правила дорожнього руху, якими чітко передбачено використання певних кольорів у розмітці на дорогах.

Відтак закликаємо і жителів Луцької міської територіальної громади, і суб’єктів господарювання, керівників освітніх та медичних установ та інших підприємств, установ та організацій, утриматися від здійснення побілки, яка для декого асоціюється із чистотою, порядком та доглядом за деревами».