Волинський історик встановив ще одне ім’я розстріляного в Луцькій тюрмі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.72 € 33.41
Волинський історик встановив ще одне ім’я розстріляного в Луцькій тюрмі

Додалося ще одне ім’я до списку безвинно розстріляних.

Фото Сергія Наумука.

Волинський історик встановив ще одне ім’я розстріляного в Луцькій тюрмі

Богдан Зек знайшов інформацію про загибель Зиновія Тиктора

«Напередодні 80-х роковин трагедії вдалось встановити ще одне ім'я бранця Луцької в'язниці страченого НКВС 23 червня 1941 р. всупереч нормам закону і принципам людяності. Це 18-річний Зиновій Тиктор, син відомого українського діяча Івана Тиктора», – написав завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек.

Під час пошуку інформації про проголошення Акту відновлення Української держави в Луцьку у 1941 році він звернув увагу на це оголошення в газеті «Український голос», що видавалася в Луцьку у 1941–1944 роках.

Напередодні 80-х роковин трагедії вдалось встановити ще одне ім'я бранця Луцької в'язниці страченого НКВС 23 червня 1941 р. всупереч нормам закону і принципам людяності. Це 18-річний Зиновій Тиктор, син відомого українського діяча Івана Тиктора.

В оголошенні, яке подав відомий український видавець Віктор Тиктор, йдеться про те, що 18-річний учень технічної школи в Холмі Зиновій Тиктор перебував у Луцькій тюрмі на момент розстрілів. Батько просить усіх, хто «бачив його в день звільнення в’язнів німецькою армією 26 червня 1941 р., подати всякі хоч би найскромніші відомості» на адресу рівненського видавництва «Волинь» або вже згадуваної газети «Український голос».


Оголошень про розшук рідних у воєнні роки було чимало. /Фото зі сторінки Богдана Зека у Facebook.