В Україну намагалася потрапити томатна міль Tuta absoluta: ще те падло – жере не тільки помідори, а й картоплю - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
В Україну намагалася потрапити томатна міль Tuta absoluta: ще те падло – жере не тільки помідори, а й картоплю

Нічого собі!

Фото kurkul.com

В Україну намагалася потрапити томатна міль Tuta absoluta: ще те падло – жере не тільки помідори, а й картоплю

Шкідник примандрував до нас аж із Південної Америки

Спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області при проведенні фітосанітарних процедур імпортних об’єктів регулювання виявлено регульований шкідливий організм — південноамериканську томатну міль Tuta absoluta Meyrick. Про це повідомляє kurkul.com з посиланням на пресслужбу ДПСС.

Як стало відомо, партія томатів 14,35 т прямувала з Туреччини транзитом до Румунії. В контрольному зразку спеціалісти знайшли гусінь і лялечку в живому стані, що є порушенням Закону України «Про карантин рослин».

Також міль завдає шкоди насадженням картоплі.

«Томатна міль є дуже небезпечним шкідником і швидко мігрує рослинами. ЇЇ гусениці поїдають не лише самі томати, а й їхнє листя та стебла, прогризаючи довгі ходи у стеблах і ще зелених помідорах. Непоправно псують і спілі плоди. Також міль завдає шкоди насадженням картоплі. Розповсюджується шкідник з розсадою та плодами, з ґрунтом та упакуваннями», — інормують у відомстві.

У Держпродспоживслужбі повідомили, що вантаж заражених томатів повернуто відправнику. До країни-експортера направлено нотифікацію.

Читайте також: Разом з трояндами та тюльпанами до України завезли з Нідерландів квіткового трипса: таке падло, що жере навіть огірки.