Приміщення колишньої синагоги у Луцьку, де діє спортшкола, передали релігійній організації - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.73 € 33.28
Приміщення колишньої синагоги у Луцьку, де діє спортшкола, передали релігійній організації

В частині приміщення діє спортшкола.Її скоро закриють.

Фото Суспільного.

Приміщення колишньої синагоги у Луцьку, де діє спортшкола, передали релігійній організації

В обласному бюджеті на 2021-ий рік грошей на фінансування спортивної школи «Юний динамівець» не передбачили

Приміщення колишньої синагоги у Луцьку передали у постійне безоплатне користування для потреб релігійної організації «Іудейська релігійна громада Ха Ба Д-Любавічі».

Про це Суспільному розповів директор історико-культурного заповідника у Луцьку Павло Рудецький.

Відповідне розпорядження підписав голова ОДА. Нині в частині приміщення діє дитячо-юнацька спортивна школа, яку закривають. До цього будівля була на балансі Державного історико-культурного заповідника.

Нині в частині приміщення діє дитячо-юнацька спортивна школа, яку закривають. 

Синагога – пам’ятка архітектури національного значення, розташована у Луцьку на вулиці Данила Галицького, 33.

«Нам доручено зробити договір про передачу, прописати, що громада може робити тут. Законом передбачено, що пам’ятку потрібно утримувати, реставрувати, ніяких здач в оренду користувач не може мати», – розповідає Павло Рудецький про нюанси передачі синагоги релігійній організації.

Нині приміщення синагоги руйнується. На ремонт потрібна велика сума коштів, каже представниця релігійної організації, якій передали будівлю, Ханна Матусовська.

За її словами, таких грошей вони не мають, тому проситимуть у діаспори, яка мешкає в Ізраїлі, Америці та Європі.

За словами Ханни Матусовської, релігійна організація розглядає ідею облаштувати у цій будівлі синагогу-музей. Подібна нині є у Празі.

З 1981 року в приміщенні колишньої синагоги облаштували спортшколу і фізкультурне товариство «Динамо».

Нагадаємо, в обласному бюджеті на 2021-ий рік грошей на фінансування спортивної школи «Юний динамівець» не передбачили. Тут нині займаються 177 дітей і працює півтора десятки тренерів.

 

Довідково

Синагогу у Луцьку збудували в XVII столітті. Як розповів волинський краєзнавець Олександр Котис, на місці синагоги були залишки попередньої споруди. Якої саме – історикам невідомо. Під час Другої світової війни повністю були зруйновані прибудови і дах молитовної зали.

Джерело: Суспільне. Волинь.