«Яка любов?» Ковельчанка підозрює, що її 84-річного батька оженили заради квартири - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.72 € 33.41
«Яка любов?» Ковельчанка підозрює, що її 84-річного батька оженили заради квартири

Жінка шукає правду й побоюється, що шахрайка може забрати її квартиру.

Фото «Інсайдер Медіа».

«Яка любов?» Ковельчанка підозрює, що її 84-річного батька оженили заради квартири

56-річна волонтерка вийшла заміж за дідуся, який недавно овдовів

Ковельчанка Світлана Карасьова звернулась до редакції видання «Інсайдер Медіа», аби надати більшого розголосу її справі і вивести шахраїв «на чисту воду».

У жовтні 2020 року у віці 86 років померла її мама – Марія Ланець.  Тато Михайло Степанович, якому вже 84 роки, лишився проживати у 2-кімнатній квартирі на проспекті Грушевського, 9 сам.

Справа в тім, що Світлана Карасьова вже довгий час проживає за кордоном, а інших братів чи сестер, які могли б догледіти батьків – у неї немає, тож вона звернулася за допомогою до Лілії Белінської, сусідки.

«Самі розумієте, дідусь вже старенький і має великі проблеми зі здоров'ям – у нього хвороба Паркінсона. Я ж прекрасно розумію, що йому важко. Тому часто приходила поміряти тиск чи принести ліки. Допомагала і по господарству. Часто Світлана просила зателефонувати через відеодзвінок, аби побачитись з татом і поспілкуватись «вживу», - розповідає Лілія Белінська. Однак на початку березня 2021 року ситуація змінилась. У дідуся, який все життя любив і прожив з однією жінкою, який досі оплакував її смерть… з'явилась молодиця. Жінка називала себе волонтеркою від соціальних служб.

Однак на початку березня 2021 року ситуація змінилась. У дідуся, який все життя любив і прожив з однією жінкою, який досі оплакував її смерть… з'явилась молодиця. Жінка називала себе волонтеркою від соціальних служб.

«Спочатку, коли я побачила цю жінку – Михайло Степанович сказав мені, що вже не так потребує моєї допомоги, адже соціальні служби дали йому волонтерку, яка буде йому у всьому допомагати. Однак вона почала з'являтись все частіше і частіше. Я теж живу поруч і впізнала цю жінку. Це – Тамара Поступайло. Вона сама не місцева, однак цього року почала підживати у тому ж будинку, де мешкає Михайло Ланець. Тамара потоваришувала з однією жіночкою, яка є інвалідом дитинства і відстає у розвитку. Вона не просто подружилась, а стала у неї жити», - каже Лілія Белінська.

Лілія Белінська спробувала поспілкуватись з дідусем на цю тему, однак у неї втрутилась Тамара Поступайло, яка жорстко відповіла, мовляв «почекай, почекай, ми от скоро одружимось і ноги твоєї тут не буде».  Тому жінка відразу зателефонувала подрузі закордон і попросила терміново приїхати.

«Я про це як почула, то ледь не посивіла. Батьку 84 роки. Він бідний ледь ходить. Яке одруження? Яка жінка? Яка любов? Він мою маму пів року тому поховав і ще не оплакав. Це точно якась афера. Я відразу подумала, що вона «поклала око» на квартиру», - каже Світлана Карасьова.

Правдами-неправдами донька зібрала свої речі і в терміновому порядку приїхала в Україну. Світлана прийняла вагоме рішення – повернутись у Ковель, аби ні на кого не перекладати свій обов'язок і догледіти рідного батька до смерті.

«Я оце днями тільки повернулась у Ковель. Прийшла до батьківської квартири. В мене завжди є ключі з собою. Але виявилось, що у квартирі замінені замки. Я довго стукала і вже подумала про страшне… Це при тому, що тато сам замки не поміняв би, а Лілю я про це ніколи не просила. Хто і чому – мені вже стало зрозуміло. Тому я викликала поліцію. Разом з правоохоронцями ми відкрили квартиру і зайшли, однак батька я там не знайшла», - розповідає Світлана.

Жінка каже, що постійно переказувала батькам гроші з-за кордону, аби вони мали якісь заощадження. Тато бережливо їх ховав у калитку та мав 2 сховки. Інколи під час відеорозмов він показував доньці скільки накопичив і де лежать гроші.

«Я в той момент, відразу згадала про це і почала шукати. В одній заначці він мав якісь свої кошти, які відкладав зі своєї пенсії. А ще понад 80 тисяч – це ті гроші, які я йому лишила на зберігання. Але ні тих, ні інших я не знайшла. Також я не змогла знайти в квартирі жодних документів – ні паспорта, ні пенсійного посвідчення, ні медичної картки», - каже донька пенсіонера.

Щодо документів на квартиру, то, як розповідає Світлана, ще в середині 90-х років, коли батьки приватизували житло – мама написала заповіт. У ньому чітко вказала – спадок отримає їхня єдина спільна донька Світлана. Ці документи у жінки є на руках. Разом із Лілею Белінською вони кинулись на пошуки Михайла. І таки знайшли… зачиненим у квартирі в сусідньому під'їзді. Саме у тій, яка належить жінці з інвалідністю, в якої оселилась Тамара Поступайло.

Жінки з'ясували, що Тамара Приступайло та Михайло Ланець і справді звертались у Ковельський РАЦС з заявою зареєструвати шлюб. Однак там їм відмовили.

«Вочевидь, у РАЦСі запідозрили щось неладне – чоловік вже старенький і хворий, йому 84 роки. Їй же певно немає 60. У Ковелі не розписали – вони поїхали в Луцьк. Там теж відмовили. Але правдами-неправдами – у Нововолинську їх таки розписали. 20 березня! Мені розповіли, що вона заплатила 6,5 тисяч гривень за терміновий розпис. Яка любов? Там все очевидно – хотіла вийти заміж і прибрати до рук квартиру», - переконана Світлана Карасьова.

У Нововолинську їх таки розписали. 20 березня! Мені розповіли, що вона заплатила 6,5 тисяч гривень за терміновий розпис. 

Як вдалось з'ясувати – Поступайло Тамара Олександрівна з Турійська, і віднедавна мешкає в Ковелі. Розповідає про себе, що вона волонтерка і допомагає нужденним. Натомість у Турійську про неї вже ходить слава. Місцеві мешканці кажуть, що вона аферистка і ошукала вже не одного.

Запідозривши жінку у шахрайстві, Світлана Карасьова звернулась до правоохоронних органів. Коли жінки приходили до сусідки, Михайло Ланець з-за дверей вигукував, що хоче побачитись, але його не пускають, а самотужки він не може вийти. По заяві Світлани поліція приїхала, аби зустрітись з Михайлом, однак і їм не вдалось поспілкуватись, адже жінка їх випроторила геть.

Читайте також: Пасажирка травмувалася ...у луцькій маршрутці

Світлана Карасьова звернулась за правовою допомогою. Ковельська адвокатка Лідія Дзивульська відразу почала готувати документи та взяла цю справу під свій контроль.

Джерело: «Інсайдер Медіа»