Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.37
Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України

Дякуємо!

Фото pravda.com.ua

Сенат Польщі ухвалив резолюцію на підтримку України

Резолюція вказує, що «кількість військ, оснащених танками, важкою ствольною та ракетною артилерією, броньованою піхотою, безпілотниками та бойовою авіацією, небезпечно зростає, а посилена активність російського флоту спостерігається в Чорному морі, де всупереч міжнародному праву було оголошено про блокаду Керченської протоки»

Члени комісії Сенату Польщі з питань закордонних справ ухвалили резолюцію, у якій висловили солідарність з Україною на тлі нарощування військової активності РФ біля кордону.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на Wyborcza.

Резолюція була прийнята на спеціальному засіданні комісії, присвяченому ситуації в Україні, в якому взяв участь посол України в Польщі Андрій Дещиця, який представив поточну ситуацію в регіоні.

Резолюція була прийнята на спеціальному засіданні комісії, присвяченому ситуації в Україні, в якому взяв участь посол України в Польщі Андрій Дещиця, який представив поточну ситуацію в регіоні. Як зазначив голова комісії Богдан Кліх, прийняття резолюції є тим більш необхідним з огляду на «незрозуміле рішення більшості Сейму, який відмовився прийняти резолюцію з закликом зупинити «Північний потік-2».

Резолюція вказує, що «кількість військ, оснащених танками, важкою ствольною та ракетною артилерією, броньованою піхотою, безпілотниками та бойовою авіацією, небезпечно зростає, а посилена активність російського флоту спостерігається в Чорному морі, де всупереч міжнародному праву було оголошено про блокаду Керченської протоки».

Зазначається, що є інформація, що сепаратисти просять владу Москви приєднати непокірні регіони до Російської Федерації, і «ця спроба ескалації напруженості повинна трактуватися як продовження стратегії дестабілізації Європи».

«Комісія вважає, що дії Російської Федерації є загрозою безпеці на нашому континенті, а також черговою спробою поставити під сумнів принцип недоторканності кордонів у Європі «, - йдеться в документі.

У ньому комісія закликає «владу Російської Федерації зупинити подальшу ескалацію напруженості та дестабілізацію ситуації з безпекою в регіоні, і просить лідерів держав-членів НАТО ініціювати консультації відповідно до статті 4 Вашингтонського договору, визнаючи, що лише жорстка позиція країн, асоційованих з ЄС та НАТО, може запобігти подальшій військовій ескалації та війні».

Комісія також звернулася до «людей доброї волі підтримати українських патріотів у захисті суверенітету своєї батьківщини».

Як повідомлялося, президент Польщі Анджей Дуда скликав засідання за участю міністерства національної оборони, військових командирів та керівників спецслужб для обговорення російської активності на кордоні з Україною.

Читайте також: Рівніше за всіх: у Волинській обласній раді створили дві депутатські групи зі схожими назвами.