«Чорні копачі» розрили пам’ятку археології античної доби (Відео) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.61 € 33.48
«Чорні копачі» розрили пам’ятку археології античної доби (Відео)

Це урочище є елементом Ольвійської хори.

Фото ukrinform.ua.

«Чорні копачі» розрили пам’ятку археології античної доби (Відео)

У Миколаєві «чорні копачі» в пошуках скарбів розрили територію пам’ятки археології національного значення під назвою урочище Дідова Хата – I

У Миколаєві «чорні копачі» в пошуках скарбів розрили територію пам’ятки археології національного значення під назвою урочище «Дідова Хата - I». Це об'єкт античної доби, який датується 4-3 ст. до нашої ери.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомив миколаївський археолог, старший викладач Миколаївського Національного університету імені Сухомлинського Олександр Смирнов.

Стало відомо про незаконні розкопки від місцевих мешканців цими днями, хоча там час від часу копали й раніше. Але цього разу масштаби вражають - розрита територія більше 10 тисяч квадратних метрів! Причому, схоже, що це не просто сторонні люди, бо вони мають сучасні металошукачі та інше обладнання.

«Нам з іншими активістами стало відомо про незаконні розкопки від місцевих мешканців цими днями, хоча там час від часу копали й раніше. Але цього разу масштаби вражають - розрита територія більше 10 тисяч квадратних метрів! Причому, схоже, що це не просто сторонні люди, бо вони мають сучасні металошукачі та інше обладнання. Отож копає хтось знаючий», - сказав Смирнов.

На його думку, вони шукають старовинні килики (широка посудина для пиття води - ред.), амфори, монети. Зараз це користується попитом на чорному ринку. При цьому копачі розкидали черепки, кістки тварин і таке інше. Все це вже втрачено для науки.

Читайте також: Волинський археолог знайшов забуту річку на Поліссі

Цей об’єкт є елементом Ольвійської хори. В стародавній Греції так називали сільські поселення навколо міста, разом із яким вони й утворювали Ольвійську державу. Дане поселення було доволі великим. Воно мало не тільки будинки і господарські споруди, а й власний некрополь.

«Дідова Хата - I» – один із трьох стародавніх історико-археологічних об’єктів, розташованих безпосередньо на території міста Миколаєва.

Відео з даних «чорних розкопок» виклав місцевий активіст Ілля Зелінський.