Усі волинські старшокласники вчитимуться в спеціальних ліцеях - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.76 € 33.49
Усі волинські старшокласники вчитимуться в спеціальних ліцеях

Ліцеї мають бути профільні.

Фото із сайту zmi.ck.ua.

Усі волинські старшокласники вчитимуться в спеціальних ліцеях

Їх буде тільки 32 на всю область

Засновувати ліцеї може або обласна рада або рада міста з населенням не менше 50 тисяч осіб. І якщо міські ради переформатовують заклади по-своєму, в області планують, що облрада буде засновником у 32 ліцеях.

Школи в Україні мають розділити на три групи.

Про це стало відомо під час засідання освітньої комісії облради, передають ІА Волинські новини.

Нагадаємо, відповідно до нового закону Про середню освіту, школи в Україні мають розділити на три групи: початкові (1-4 класи), гімназії (5-9 класи) та ліцеї (10-12 класи). Якщо заклад реорганізують у гімназію, а не ліцей, то у багатьох закладах І-ІІІ ступенів старша школа може зникнути.

Заступниця начальника управління освіти і науки обласної державної адміністрації Тетяна Соломіна повідомила, що в області планують утворити 32 ліцеї, де засновником буде обласна рада.

Попередньо повідомлялося, що нові ліцеї в області планують розмістити так, аби можна було забезпечити довезення учнів. А ще думають над можливістю облаштувати при ліцеях пансіони. Ліцеї мають бути профільні. На Волині уже є заклади такого типу: Волинський науковий ліцей-інтернат, Нововолинський науковий ліцей-інтернат, військовий ліцей у Луцьку, лінгвістичний ліцей у Княгининку. Інший варіант для старшокласників – іти в ПТУ або коледжі.

Читайте також: Дмитро Разумков: у дуже багатьох сегментах дівчата більш конкурентні (Фото)

Тим часом у деяких ліцеях починають виводити початкову ланку, якщо ще така діє, та гімназійні класи. До прикладу, так мають вчинити у трьох ліцеях Волині, які розташовані у Княгининку, Володимирі-Волинському та Люблинці: тут у 2021 році не будуть набирати учнів уже у 6-7 класи.