Про що рівненські атомники радилися із польськими колегами - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.63 € 33.50
Про що рівненські атомники радилися із польськими колегами

Під час онлайн-транскордонні консультації з представниками країни Євросоюзу.

Фото Надії ТИМОФЄЄНКО.

Про що рівненські атомники радилися із польськими колегами

Аби донести до громадськості, що енергоблоки РАЕС працюють стабільно та безпечно.

У рамках проведення транскордонних консультацій за результатами оцінки впливу на довкілля Рівненської АЕС з урахуванням Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) Міндовкілля України організувало експертні консультації з Польщею у форматі відеоконференції.

Українська сторона була представлена спеціалістами відповідних міністерств, фахівцями ДП «НАЕК Енергоатом», зокрема Рівненською АЕС, польська – представниками профільних міністерств, вузькоспеціалізованих державних та приватних підприємств.

Читайте також у нас: «Мешканців найчистішого куточка Волині закликають не засмічувати природу (Фото)».

У своєму коментарі начальник служби охорони навколишнього середовища РАЕС Олександр Горковлюк зазначив, що відповідно до процедур та вимог чинного законодавства України, яке набрало сили в листопаді 2017 року, Рівненською АЕС у 2018 році розроблено Звіт з оцінки впливу на довкілля. А вже у 2019 році фахівці РАЕС, аби зрозуміти, почути й врахувати думку громадськості щодо розробленого документу, провели громадські слухання Звіту в 9-ти областях України та у м. Київ.

Українська сторона була представлена спеціалістами відповідних міністерств, фахівцями ДП «НАЕК Енергоатом», зокрема Рівненською АЕС, польська – представниками профільних міністерств, вузькоспеціалізованих державних та приватних підприємств.

«Оскільки РАЕС є об’єктом підвищеної небезпеки, то згідно з вимогами законодавства проводяться також й транскордонні консультації. Зацікавленість щодо участі у таких консультаціях виявили інституції сусідніх Польщі, Білорусі, Австрії, Румунії тощо. Відповідно до встановлених процедур, Звіт, що являє собою об’ємний 11-томний документ, надсилається зацікавленим сторонам для попереднього ознайомлення. Ми отримали низку запитань від польських колег, які опрацювали та надали їм фахові відповіді», – прокоментував Олександр Горковлюк.

Підсумовуючи результати онлайн-зустрічі, головний інспектор РАЕС Юрій Павлов наголосив: «За всіма основними напрямами діяльності РАЕС, атомниками підприємства було підготовлено докладні відповідні презентаційні матеріали та озвучено їх у ході відеоконференції. Зміст усіх цих дискусій полягає у тому, аби донести до громадськості, що енергоблоки РАЕС працюють стабільно та безпечно. Ми намагалися в межах власної компетенції дати вичерпні відповіді на усі запитання. Вважаю, нам це вдалося. Слід відзначити високий рівень професійної підготовки та технічної кваліфікації представників Рівненської АЕС, які брали участь в експертних консультаціях», – підсумував Юрій Павлов.

Фахівці РАЕС проінформували, що підсумком транскордонних консультацій буде укладання відповідного протоколу. Далі відбудеться його обговорення з польською стороною. Згодом усі матеріали оприлюднюватимуться на офіційному вебсайті Міндовкілля.

Довідково: З метою наближення до європейських стандартів, а саме контролю ступеня забруднення навколишнього природного середовища та забезпечення права громадян на безпечне довкілля, у 2017 р. було прийнято Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» (далі – Закон про ОВД). Необхідність прийняття цього Закону була зумовлена міжнародними зобов'язаннями України, які випливають з Конвенції про доступ до інформації, Конвенції про оцінку впливу на довкілля у транскордонному контексті, Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Вікторія ШЕЙКІНА, кореспондент пресцентру РАЕС.

Читайте також у нас: «На Волинському Поліссі руйнують шлюзи».