Дві третини кордону уразливі до вторгнення РФ - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.19 € 32.29
Дві третини кордону уразливі до вторгнення РФ

За оцінками СБУ, РФ тримає біля кордонів з Україною 100 тисяч військових.

Фото із сайту korrespondent.net.

Дві третини кордону уразливі до вторгнення РФ

Росія зберігає 100-тисячне військо біля кордонів України. Небезпека вторгнення існує на п'яти напрямках, вважають у СБУ

Наразі близько двох третин українського кордону уразливі для вторгнення з боку Росії. Про це заявив глава СБУ Іван Баканов у ході форуму Україна 30 у вівторок, 11 травня, передає КорреспонденТ.

65% українського кордону уразливі, а решта 35% на західному напрямку також вимагають пильної уваги з боку нашої держави.

«65% українського кордону уразливі, а решта 35% на західному напрямку також вимагають пильної уваги з боку нашої держави. Адже Росія активно використовує і підживлює націоналістичні рухи в цих державах для того, щоб впливати на ситуацію в Україні. Приклад Угорщини яскраво це доводить» , - сказав Баканов.

Він вважає, що в разі повномасштабного вторгнення в Україну Білорусь виступить як союзник Росії.

За оцінками СБУ, РФ тримає біля кордонів з Україною 100 тисяч військових.

«Бойовий і чисельний склад ударного угруповання Збройних сил РФ, розгорнутого уздовж кордону і на окупованій території Криму, становить близько 100 тисяч. Це станом на зараз. Танки, бойові літаки, вертольоти, кораблі, батальйонно-тактичні групи і групи ракетних військ і артилерії» , - сказав глава СБУ.

Читайте також: Зеленський оцінив імовірність війни з РФ

Баканов уточнив, що Росія сконцентрувала війська на п'яти напрямках: Сіверському, Слобожанському, Донецькому, Кримському і південнобузькому.

Перед цим ймовірність повномасштабного вторгнення в Україну з боку Росії оцінив президент Володимир Зеленський, який також констатував, що РФ відвела лише невелике військове угруповання від кордонів України.