Асоціація міст України – за збереження тютюнового акцизу для громад - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.56
Асоціація міст України – за збереження тютюнового акцизу для громад

Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через держбюджет.

Фото: Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Асоціація міст України – за збереження тютюнового акцизу для громад

Муніципалітети можуть втратити 2,4 мільярда гривень. Адже наразі роздрібні торговці (кіоски і магазини, які продають цигарки) сплачують 5% відповідного податку, що також йде до місцевих бюджетів

Уряд знову хоче відщипнути з місцевих бюджетів акцизний податок: цього разу 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів. Асоціація міст України виступає за збереженя цього податку для громад, інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Чим це загрожує громадам, розповів під час Волинської регіональної політичної платформи «Актуальні питання становлення органів місцевого самоврядування в умовах нового адміністративно-територіального устрою», яка відбулася 14 травня у селі Радовичі, Турійської селищної ТГ, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

Зі слів пана Слобожана, Уряд хоче перекласти сплату частини акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців, проте так муніципалітети можуть втратити 2,4 мільярда гривень. Адже наразі роздрібні торговці (кіоски і магазини, які продають цигарки) сплачують 5% відповідного податку, що також йде до місцевих бюджетів. Проте урядовим законопроєктом хочуть перекласти це зобов’язання на великих гравців – виробників та імпортерів тютюнових виробів, таких як Philip Morris або Japan Tobacco International. Перерозподіл акцизу на місцеві громади, як передбачається в документі, буде відбуватись через держбюджет.

В Асоціації міст України вважають, що запропонований механізм, не забезпечить справедливого зарахування податку до місцевих бюджетів.

Зі слів виконавчого директора АМУ, такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. Тож Асоціація виступає за збереження цього податку.

Зі слів виконавчого директора АМУ, такі норми вигідні власникам роздрібних мереж, які не хочуть адмініструвати місцевий акциз з тютюну. Тож Асоціація виступає за збереження цього податку, як це вдалося зробити з акцизом на пальне. Нагадаємо, цю правку до Закону України «Про Держбюджет на 2021 рік» вніс просто у сесійній залі Верховної Ради України, парламенртар від Волині, Вячеслав Рубльов.

 

 

Як інформують в АМУ, втрату податку на роздрібний продаж тютюну в Уряді хочуть компенсувати підвищенням податків аграріям. А це, каже виконавчий директор АМУ, може призвести до того, що частина аграріїв, які працюють прозоро і чесно, перйдуть у тінь, щоб уникнути такого податкового навантаження.

Читайте також: Прийняли законопроєкт щодо інституту старост: «плюси» й «мінуси»

Із таким твердженням згідна і народна депутатка Лариса Білозір. На її думку варто врегулювати питання встановлення ставки земельного податку, аби не було схем, відповідно до яких підприємства орендують в громад гектари земель за копійки.

«Збільшення єдиного податку удвічі – це буде удар по аграріях, які працюють «в білу». Навпаки треба виводити з тіні тих, які не платять ринкову ціну», - вважає вона.