У світі хочуть заборонити газові котли та бензинові й дизельні автівки
У МЕА заявляють, що віднині немає місця для нових розвідок чи поставок вугілля, нафти чи газу
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) пропонує з 2025 року заборонити продавати нові бойлери на викопному паливі, якщо світ хоче досягти нульових викидів вуглецю до середини цього століття.
Це один із 400 кроків на шляху до досягнення нульового рівня викидів, запропонованих агентством у спеціальному звіті, пише УНІАН з посиланням на BBC.
Продаж нових бензинових та дизельних автомобілів у всьому світі мають припинити до 2035 року.
Продаж нових бензинових та дизельних автомобілів у всьому світі мають припинити до 2035 року.
У МЕА заявляють, що віднині немає місця для нових розвідок чи поставок вугілля, нафти чи газу.
Звіт привітали як важливий внесок перед Конференцією ООН з питань зміни клімату в Глазго, яка запланована на листопад цього року. Там країни-учасниці спробують узгодити заходи, необхідні для реалізації Паризької кліматичної угоди на практиці.
За даними МЕА, енергетичний сектор є джерелом близько 75% викидів парникових газів, які спричиняють підвищення глобальних температур.
Вчені стверджують, що для захисту світу глобальне потепління має бути обмежене до 1,5 °C до кінця цього століття. Щоб спробувати досягти цієї позначки, викиди парникових газів треба зменшити вдвічі до 2030 року, а до 2050-го досягти нуля.
Автори нового дослідження МЕА вважають, що дали реалістичну дорожню карту для досягнення цієї мети, водночас створюючи мільйони робочих місць та стимулюючи економічне зростання.
Зокрема, їхній звіт передбачає, що до 2050 року глобальна економіка збільшиться удвічі, кількість людей зросте на 2 млрд, але попит на енергію зменшиться на 8%. При чому, це досягається без вуглецевих компенсацій та мало залежить від технологій видалення вуглецю з повітря.
Читайте також: У лісі знайшли сотні каністр з-під агрохімії.