Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
Єрмак намагався організувати візит у США, але щось пішло не так

Бізнесмен українського походження безуспішно намагався організувати зустрічі Єрмака з конгресменами.

Фото @iamandreyyermak.

Єрмак намагався організувати візит у США, але щось пішло не так

Організацією поїздки займався американський бізнесмен, а не МЗС України

За даними проекту «Схеми», глава Офісу президента Андрій Єрмак мав з 16 по 20 травня полетіти до США, але візит не відбувся, передає «Радіо Свобода».

4 червня, за даними журналістів, кілька конгресменів отримали листи, розіслані офісом бізнесмена Ігоря Постернака. Лист «Схемам» передав співробітник офісу одного з конгресменів, який відмовився від зустрічі з Єрмаком. Причиною відмови стало те, що лист прийшов не з посольства України в США.

У листі йдеться про візит 16-20 травня, в складі делегації крім Єрмака згадується віце-прем'єр Олексій Резніков. Голову ОП в листі називають «другою після президента найбільш впливовою особою в Україні».

Реклама Google

«Пан Єрмак є найближчою довіреною особою президента і другою найбільш впливовою особою в Україні після президента. Він займається питаннями національної безпеки і є «правою рукою» президента у внутрішніх і міжнародних питаннях», - йдеться в листі.

У свою чергу, Постернак підтвердив, що розсилав конгресменам електронні листи про візит Єрмака і Резнікова. При цьому бізнесмен визнав, що «ідея із зустрічами не рухалася вперед».

В якості мети візиту вказано «вираз подяки членам Конгресу США за відповідь на російську агресію», «налагодження нових стратегічних і передбачуваних відносин з Конгресом», а також «інформування керівництва Конгресу про стан справ в Україні».

Єрмак заявив «Радіо Свобода», що йому про підготовку візиту нічого невідомо, і «така ідея навіть не обговорювалася».

У свою чергу, Постернак підтвердив, що розсилав конгресменам електронні листи про візит Єрмака і Резнікова. При цьому бізнесмен визнав, що «ідея із зустрічами не рухалася вперед».

Резніков підтвердив, що недавно обговорював з Постернаком важливість підтримки України Сполученими Штатами та іншими країнами Заходу. За словами віце-прем'єра, дії бізнесмена, якого він назвав своїм давнім другом, він не погоджував.

Посольство України в США заявило, що не знає про підготовку згаданого візиту.

Читайте також: «Ті, хто запроторив його за грати, будуть відповідати перед законом», – Петро Порошенко після зустрічі з Андрієм «Ріффмастером» Антоненком.

Ігор Постернак очолює компанію з виробництва вантажних дирижаблів і аеростатів Worldwide Aeros Corp., що розташовується в Каліфорнії.

У 2017 році його компанія виготовила партію гвинтівок M-4 для «Укроборонпрому» за американською ліцензією. Бізнесмен говорив про плани налагодити в Україні серійне виробництво стрілецької зброї НАТОвського зразка.

Постернак тривалий час був донором Демократичної партії США, спонсорував кампанії конгресменів Адама Шиффа і Лоретти Санчес.

Telegram Channel