Президент розповів про відставку Степанова з посади міністра охорони здоров'я - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Президент розповів про відставку Степанова з посади міністра охорони здоров'я

Конфлікт Шмигаля зі Степановим закінчився відставкою останнього.

Фото УП.

Президент розповів про відставку Степанова з посади міністра охорони здоров'я

Глава держава пояснив, що в колишнього очільника міністерства були серйозні конфлікти з прем'єр-міністром Денсом Шмигалем та головним санітарним лікарем Віктором Ляшком

«Прем'єр більше не зміг працювати з міністром охорони здоров'я паном Степановим», – заявив Президент України Володимир Зеленський на великій пресконференції до другої річниці інавгурації, передає УП.

Віктора Ляшка народні депутати призначили новим головою МОЗ за годину до пресконференції Володимира Зеленського.

Він зазначив: «Я не втручався в цю ситуацію достатньо довгий час. Чому? Тому що я боявся дестабілізації саме в «ковідний» час змінювати міністра охорони здоров'я. Чесно скажу, достатньо довго я був проти саме через дестабілізацію. Все ж таки міністр охорони здоров'я несе повну відповідальність, перш за все він несе відповідальність за боротьбу з COVID, вакцинацію населення тощо. Ускладненн їхніх відносин – і я знаю деталі ускладнення, чому, за що – і я в цій ситуації був повністю на стороні прем'єр-міністра України. Чому зараз? Тому що більше неможливо було працювати в такому режимі. Це дестабілізувало повністю атомосферу в міністерстві, у відносинах між міністром і урядом в цілому. І в принципі складна ситуація між працюючими департаментами в міністерстві і складна ситуація між міністром і головним санітарним лікарем. В цій ситуації ми допустити такої дестабілізації просто не могли». 

За словами Зеленського, вибір був очевидний – і головний санітарний лікар «відповідає тепер за все». 

Нагадаємо, Віктора Ляшка народні депутати призначили новим головою МОЗ за годину до пресконференції Володимир Зеленського. До цього Ляшко був заступником міністра й головним державним санітарним лікарем України.