Верховна Рада призначила нового міністра охорони здоров’я - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.35 € 30.57
Верховна Рада призначила нового міністра охорони здоров’я

У МОЗ – новий глава.

Фото з відкритих джерел.

Верховна Рада призначила нового міністра охорони здоров’я

Главою МОЗ став головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко

Про це стало на засіданні парламенту 20 травня, пише Українська Правда.

«Часом мені доводилося приймати непопулярні рішення, але завжди в пріоритеті я ставив людське життя. Знаю, що мені вистачить і фаховості і стійкості у прийнятті управлінських рішень...  Ми зробимо усе, щоб українці змогли вакцинуватись, працювати і подорожувати, але ця пандемія ще не завершилась і, на жаль, вона не остання... Вже до осені у нас буде зовсім інша готовність системи охорони здоров'я до реагування на спалахи інфекційних хвороб та епідемій. Будуть повністю переглянуті підходи до реагування на радіаційні і хімічні загрози» – зазначив новий глава МОЗ.

Опозиційні партії призначення Ляшка не підтримали. Після голосування Ляшко склав присягу міністра і подякував за підтримку.

62 голосами народні депутати підтримали подання уряду і призначили 41-річного Ляшка главою МОЗ замість звільненого Максима Степанова.

Опозиційні партії призначення Ляшка не підтримали. Після голосування Ляшко склав присягу міністра і подякував за підтримку.

За словами самого Ляшка, на посаді головного санлікаря йому доводилося приймати складні непопулярні рішення, але він завжди говорив правду.

Найголовнішим пріоритетом для себе він назвав подолання коронавірусу. Також важливими для Ляшка є питання страхової медицини, розширення програми «Доступні ліки» та покращення протоколу реагування на спалах COVID-19.

Ляшко став 4-м главою українського міністерства, якому доведеться боротися з пандемією COVID-19. За кілька років в Україні звільнили 3 міністрів охорони здоров'я: Зоряну Скалецьку, Іллю Ємця і Максима Степанова

Він запевнив, що у нього вистачить фаховості, адже він пройшов довгий кар’єрний шлях. Новопризначений міністр запевнив, що кожен, хто хоче вакцинуватися від коронавірусу зможе це зробити до кінця 2021 року.

Першим кроком фармацевтичної незалежності України Ляшко назвав власне виробництво вакцин. Він додав, що МОЗ визначить перелік критично-важливих медикаментів і запропонує держзамовлення, щоб інвестори розгорнули виробництво в Україні.  За словами глави профільного комітету Михайла Радуцького, Ляшко став 22-м міністром охорони здоров'я України.

Ляшко став 4-м главою українського міністерства, якому доведеться боротися з пандемією COVID-19. За кілька років в Україні звільнили 3 міністрів охорони здоров'я: Зоряну Скалецьку, Іллю Ємця і Максима Степанова.  

Нагадаємо, 19 травня прем'єр вніс до парламенту подання про призначення Олександра Кубракова міністром інфраструктури, Олексія Любченка першим віце-прем'єр-міністром - міністром економіки і Віктора Ляшка міністром охорони здоров'я. Комітет Ради також підтримав кандидатуру головного санлікаря. 

18 травня Верховна Рада відправила у відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова, міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка і міністра інфраструктури Владислава Криклія.

 

 

Джерело: Українська Правда