Небезпека в Луцьку: вже 26 пацієнтів звернулися до луцьких медиків за допомогою - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.21 € 30.48
Небезпека в Луцьку: вже 26 пацієнтів звернулися до луцьких медиків за допомогою

Будьте обережні, відпочиваючи на природі.

Фото з фейсбук-сторінки Луцької міської лікарні.

Небезпека в Луцьку: вже 26 пацієнтів звернулися до луцьких медиків за допомогою

Сезон кліщів у розпалі

У березні цього року лише одна людина звернулась у травмпункт Луцької міської клінічної лікарні зі скаргою, що її вкусив кліщ. У квітні - 14. За неповний травень - 26. Здебільшого, перед тим люди були у селі або відпочивали на природі.

- Я і мої колеги виявляли кліщів на голові, руках, ногах, тулубі, сідницях і, навіть, в паху. Практично скрізь на тілі людини, - розповідає лікар ортопед-травматолог Олександр Шкльода, - перш за все кліщ небезпечний тим, що може інфікувати людину серйозними хворобами. Такими як енцефаліт та бореліоз (хвороба Лайма).

За даними Волинського обласного лабораторного центру МОЗ України, в області існує активнодіючий природний осередок кліщового вірусного енцефаліту у Ратнівському районі. Також напружена ситуація щодо лаймбореліозу (хвороби Лайма).

Я і мої колеги виявляли кліщів на голові, руках, ногах, тулубі, сідницях і, навіть, в паху.

За останні 3 роки виявлено 108 випадків цієі хвороби. Хворобу Лайма реєструють у всіх районах та містах області. При дослідженні кліщів, знятих з людей збудник (борелія) виявлено у майже 40% цих паразитів.

Чим довше, щонайменше 24 години, кліщ знаходиться на тілі людини - тим більша вірогідність зараження небезпечними хворобами.

Тому, лікарі радять під час прогулянок на природі вдягати на голову головні убори і світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла аби легше було помітити кліщів. Оглядайте себе і своїх супутників під час перебування у лісі.

Якщо ж кліщ присмоктався до тіла, то негайно зверніться до найближчого травмпункту. Якщо це неможливо, то видаліть його самостійно: змастіть кліща олією (але не заливайте, щоб не задихнувся) і повільно витягніть його разом із хоботком, розхитуючи його пальцями, обгорнутими серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку потрібно закріпити між хоботком кліща і шкірою людини.

Після видалення змастіть ранку йодом чи спиртом, ретельно помийте руки, а кліща спаліть. Протягом наступних двох тижнів щоденно міряйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння шкіри - зверніться до лікаря!

Читайте такожА ви думали, що це просто бур’ян?

Бережіть себе і пам’ятайте, що найкращий спосіб вберегтися: використати всі можливі методи профілактики.