В Україні можуть запровадити покарання за критику ЛГБТ. Духовні лідери – проти - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.20 € 30.49
В Україні можуть запровадити покарання за критику ЛГБТ. Духовні лідери – проти

Волинь-нова

В Україні можуть запровадити покарання за критику ЛГБТ. Духовні лідери – проти

Боротьба з дискримінацією може призвести до утисків свободи віросповідання, свободи слова та вираження поглядів

На цьому наголошує Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у зверненнях до парламенту та Кабміну з закликом відхилити урядовий законопроєкт № 5488 щодо боротьби з проявами дискримінації, передає religionpravda.com.ua.

ВРЦіРО вкрай стурбована тим, що знов гендерна ідеологія просувається в законодавство України, зокрема через спроби запровадити ідеологічно-медичні поняття «сексуальна орієнтація» та «гендерна ідентичність» до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення.

Законодавство України не містить тлумачення понять «гендер» та «гендерна ідентичність», а тому така юридична невизначеність є додатковим підґрунтям для зловживань у цій сфері.

Більш того, доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 188-56, яка визнає правопорушенням будь-яке обмеження прав або привілеї за певними ознаками, може призвести до зворотного ефекту.

«Як приклад, згідно пропонованої статті дискримінацією може бути визнана відмова у працевлаштуванні в релігійній організації особам з неприродньою сексуальною орієнтацією, адже така поведінка згідно доктрин різних конфесій визнається гріховною та неприпустимою для церковнослужителів. Інший приклад, неможливість для жінок бути висвяченими у священнослужителі та єпископи в більшості церков і релігійних організацій», – зазначається у зверненнях Ради Церков.

На переконання ВРЦіРО, пропоновані законопроектом № 5488 зміни несуть пряму загрозу для реалізації конституційного права на свободу слова та свободу вираження поглядів. Адже учасники суспільної дискусії, в тому числі релігійні діячі, які критикуватимуть одностатеві відносини та партнерства як аморальні, гріховні та закликатимуть до обмеження пропаганди такого неприродного, розбещеного способу життя, а також виступатимуть проти розширення прав таких людей (зокрема, у сфері усиновлення та подружніх відносин), опиняться під загрозою переслідування та стягнення великих штрафів лише за свої слова і публічно висловлену позицію на користь природніх подружніх стосунків.

Слід зауважити, що законодавство України не містить тлумачення понять «гендер» та «гендерна ідентичність», а тому така юридична невизначеність є додатковим підґрунтям для зловживань у цій сфері. Оскільки тлумачення поняття «гендер» постійно змінюється новими уявними ідеологічними конструктами, це створює постійні виклики для засадничих прав на свободу на віросповідання та свободу слова.

Просуваючи проблемний законопроект № 5488, уряд і парламент може спровокувати збурення мільйонів віруючих різних конфесій і у різних регіонах, які не сприймають нав’язування українському суспільству гендерної ідеології (самоідентифікації) та не терпітимуть зазіхання на свободу віросповідання і свободу вираження поглядів. У цій ситуації ризик громадських протестів є дуже високий.

У зв’язку із загрозами, які несе в собі ця урядова ініціатива щодо боротьби з проявами дискримінації, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає уряд відкликати законопроєкт № 5488, а парламент – його відхилити.

Читайте також: «Геї та лесбійки – хворі!»: викладачка відомого університету спровокувала гомофобний скандал.