
На Лодомирському кладовищі поховано багато цікавих особистостей.
На Волині поляки реставруватимуть цвинтар
Учора до Володимира завітали представники «Товариства польського мистецтва «Барви рубежів» (Barwy Kresowe). Основною метою був візит на Лодомирське кладовище
На Лодомирському кладовищі є багато польських поховань кінця 19-го- початку 20-го століть. Про це пише Костянтин Зінкевич. «Більшість із них зруйновані часом і вандалами. Деякі пам’ятники взагалі є як витвори мистецтва. І усе це потребує реставрації.
Наші гості мають намір почати реставраційні роботи по мірі можливості. Тож обійшли більшу частину кладовища, оглянули, оцінили потреби, шукатимуть можливості», - йдеться у повідомленні.

Практично експромтом ми вирішили заїхати до місцевої Дитячої художньої школи, засновником якої є Микола Букатевич.
Міська влада уже дбає про школу фінансово, прислухається до потреб викладачів та учнів. Але буде дуже класно, якщо в якийсь спосіб долучатиметься і польська сторона.
«Ще місяць тому під час розмови із Генеральним Консулом Республіки Польща в Луцьку Славоміром Місяком, я запитав, чи для Республіки Польща представляє цінність така постать, як художник Микола Букатевич, який творив на пограниччі двох культур, української і польської? Той сказав: «Звичайно! А давайте дамо ім’я Букатевича школі!»
Я відповів, що школа уже носить ім’я художника Миколи Рокицького. Тоді консул запропонував: «А, може, ви вулицю його іменем назвете?!» Було б варто дослухатись до цієї ідеї - цікава була б думка митців міста», - пише Костянтин Зінкевич.
За словами дописувача, гості були вражені роботами Букатевича, наявними документами у кімнаті, яка вже фактично є кімнатою-музеєм. Я і гості дуже вдячні директорці Катерині Юрчук, яка детально розповіла про життя і творчість Миколи Букатевича, а також висловила своє бачення розвитку школи та проведення мистецьких заходів на її території. Володимир-Волинська Дитяча Художня Школа ім. Миколи Рокицького.

«Міська влада уже дбає про школу фінансово, прислухається до потреб викладачів та учнів. Але буде дуже класно, якщо в якийсь спосіб долучатиметься і польська сторона. Надію таку маємо.
Читайте також: Як покарали мешканця Рівненщини за те, що хотів переправити до Росії чайний сервіз зі 100 літньою історією
До речі, на крайньому засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму і міжнародних відносин Володимир-Волинської міської ради ми з колегами дали протокольне доручення начальнику відділу культури підготувати Положення про кімнату-музей Миколи Букатевича для затвердження депутатами. Будемо потроху формалізувати процес і рухати вперед», - зазначає Костянтин Зінкевич.
