«Не оголошено війни»: на Харківщині відмовилися перейменувати вулицю на честь героя АТО - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.27 € 30.61
«Не оголошено війни»: на Харківщині відмовилися перейменувати вулицю на честь героя АТО

Олександр Бало сказав, що вулиця Московська не підпадає під закон про декомунізацію.

Фото suspilne.media.

«Не оголошено війни»: на Харківщині відмовилися перейменувати вулицю на честь героя АТО

Вирішили залишити вулицю Московську

Міськрада Барвінкового (Харківська область) відмовилася виносити на розгляд пропозицію громадської організації, яка просила перейменувати вулицю Московську на честь одного з місцевих жителів, загиблих у бойових діях на сході України. Однією з підстав відмови міський голова вказав те, що між Україною та РФ офіційно не оголошено війни. Про це інформує Суспільне.

Що пропонувала громадськість

Перейменувати вулицю Московську запропонував представник громадської організації «Паперовий фронт» Дмитро Браславський. Він звертається з подібними пропозиціями до різних громад.

 

 «Наша ініціатива звернулась до Барвінківської міської ради з пропозицією змінити назву вулиці Московська у місті Барвінкове на честь одного з трьох уродженців цього міста, а саме загиблих учасників АТО. Здавалось би, пропозиція прекрасна. Вулиці Московські треба було змінити давно, а увічнити пам'ять місцевих мешканців — дуже гарний приклад збереження історії», — вважає Браславський.

До мерії Браславський звернувся понад два тижні тому. ГО запропонувала три варіанти перейменування — на честь загиблих в АТО уродженців Барвінківської громади Сергія Кобицького, Юрія Лінивенка, Євгена Солодовника.

«Нехай міська рада проводить громадські обговорення, громадські слухання — виберуть, кого краще, введуть відповідні зміни. Але отримали відповідь, що міська рада поки що не вбачає це з причин, які описані у відповіді...», — розповів Дмитро Суспільному.

Як відповів міський голова

 

 

 

У відповіді міського голови перераховані вимоги закону щодо присвоєння топонімам імен фізичних осіб.

«Частиною першою статті 3 Закону встановлено, що імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам'яті про осіб, які: внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України; здійснили героїчний вчинок, звершення в ім'я Батьківщини...», — йдеться у відповіді Олександра Бало.

Насамкінець міський голова аргументує відмову тим, що офіційно війни між Україною та Росією не оголошено.

Насамкінець міський голова аргументує відмову тим, що офіційно війни між Україною та Росією не оголошено.

«Внесені вами пропозиції щодо перейменування вулиці Московської у м. Барвінкове на честь одного з уродженців міста, як учасника російсько-української війни, не підлягають розгляду у зв'язку з невідповідністю положенням статті 3 Закону та з урахуванням того факту, що оголошення стану війни з Російською Федерацією в порядку, визначеному Конституцією України, Верховною Радою України не здійснювалося», — зазначено в документі.

У коментарі Суспільному Олександр Бало сказав: вулиця Московська не підпадає під закон про декомунізацію. Крім того, на його думку, питання перейменувань — не на часі.

«Я не розумію, вона що — радянському, тоталітарному режиму відповідає? Ви знаєте, у нас доріг немає, інфраструктура розбита, ми за 200 кілометрів від Харкова, а нам ніхто не приділяє уваги. З нас вже населення сміється, що ми займаємось перейменуванням вулиць, а до нас доїхати неможливо», — сказав Бало.

«Я ж від імені народу кажу. А народ обурюється. «От ви перейменували вулицю, там що — дорога з'явилась? На тій Московській — ями по пояс. Там тієї вулиці — там скоро нікого не буде... Давайте згідно з чинним законодавством: був список назв, які треба було перейменувати, ми все виконали», — додав міський голова.

«Обурило формулювання»

Представник громадської організації каже, що не має питань до мерії з юридичного боку, але має з морального.

«З юридичної точки зору, звісно, вони можуть це не робити. Не було ніякого апелювання до того, що ця назва вулиці підпадає під декомунізаційне законодавство. Здивувало саме формулювання дуже дивне і неправильне, я б сказав», — каже Браславський.

За його словами, громадська організація вивчатиме, як просунути це питання в Барвінковому. Не виключає, що звертатиметься до парламентарів.

Реакція в облраді

Олександр Бало представляє «Блок Світличної «Разом!». На сесії Харківської облради 10 червня заяву із засудженням дій Барвінківської міської влади зробила фракція «Європейська солідарність».

«Я сподіваюся, що всі розуміють, що подібні речі неприпустимі для керівництва представницького органу і потребують вжиття невідкладних заходів. Звертаємося до колег по депутатському корпусу з «Блоку Світличної «Разом!»: щоб принесли вибачення за дії представника своєї партії. Ми вимагаємо винести повторно це питання на розгляд ради і не ганьбити Харків своїми антиукраїнськими діями перед усією країною на потіху Кремлю. Припиніть загравати з Путіним і спільно з ОПЗЖ плести махрову капітуляцію в Україні», — сказав депутат від «Європейської солідарності» Олександр Скорик.

 

 На заяву «ЄС» відреагувала голова фракції «Блоку Світличної «Разом!» Вікторія Белявцева.

Читайте також: Який податок мешканцям села Світязь пропонують платити за прийом відпочивальників

«Якщо тут прозвучала назва нашої фракції, то я хочу повідомити, що ми вважаємо Росію агресором, а наразі триває партійна перевірка», — сказала Белявцева.