Жителів Полісся пускатимуть у Білорусь по ягоди та гриби - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.89 € 31.92
Жителів Полісся пускатимуть у Білорусь по ягоди та гриби

Дозвіл діятиме з 1 липня по 10 серпня 2021 року (з 6:00 до 22:00) та з 1 вересня по 15 листопада 2021 року (з 6:00 до 20:00).

Фото Суспільне.

Жителів Полісся пускатимуть у Білорусь по ягоди та гриби

Для жителів Рівненського Полісся з 1 липня стартує сезонний пропуск у ліси Білорусі

Про це інформує Еко.Район з посиланням на пресслужбу Рівненської облдержадміністрації.

Прикордонними відомствами України та Республіки Білорусь досягнули домовленостей щодо пропуску у 2021 році мешканців прикордонних населених пунктів Сарненського району через українсько-білоруських державний кордон для збору дикорослі (ягід, грибів, горіхів, лікарських трав та ін.) на території Республіки Білорусь.

«Щоб попередити масові порушення режиму державного кордону між прикордонниками України та Білорусі було досягнуто домовленостей про сезонний пропуск громадян для збору дикоросів. Як результат, місцеві жителі прикордонних населених пунктів Рівненської області мають можливість перетинати кордон та збирати чорницю, журавлину й гриби на території лісгоспу Республіки Білорусь», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Такий пропуск буде здійснюватися в пунктах спрощеного пропуску «Познань», «Березове», «Дроздинь» у межах ділянки відповідальності відділу прикордонної служби «Березове» щоденно у два періоди: з 1 липня по 10 серпня 2021 року (з 6:00 до 22:00) та з 1 вересня по 15 листопада 2021 року (з 6:00 до 20:00) з поверненням на територію України у день перетину державного кордону.

Державний збір за перебування і пересування в прикордонній смузі й прикордонній зоні із 2021 року не здійснюється.

Такий пропуск буде здійснюватися в пунктах спрощеного пропуску «Познань», «Березове», «Дроздинь».

Для отримання пропусків у прикордонну смугу до 15 червня в управління Пінського прикордонного загону потрібно надати:

  • заяву на отримання пропуску у прикордонну смугу;
  • ксерокопії сторінок паспорта громадянина України (установчі дані та дані про приписку);
  • ксерокопію свідоцтва про народження (для осіб віком до 16 років).

Увага! Термін дії пропусків у прикордонну смугу, які були видані у червні 2019 року, продовжено до 15 листопада 2021 року включно. А пропуски, які були видані у червні 2020 року, дійсні на період тимчасового пропуску у 2021 році.

Читайте також у нас: У Львові директори шкіл отримуватимуть тисячу доларів​.

Тимчасовий пропуск буде здійснюватися за наявності дійсного паспорту громадянина України, довідки з сільського виконавчого органу, пропуску та іменної квитанції про оплату за відвідування Білоруського республіканського ландшафтного заповідника «Ольманські болота».

Щоб не допустити розповсюдження COVID-19, перетин державного кордону у місцях спрощеного пропуску буде здійснюватися лише у медичних масках.