Слово «барига» характеризує міністра культури Ткаченка найкраще, - Саакашвілі - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 27.05 € 31.85
Слово «барига» характеризує міністра культури Ткаченка найкраще, - Саакашвілі

Саакашвілі вважає, що Ткаченко не гідний обіймати пост міністра культури.

Фото Цензор.НЕТ.

Слово «барига» характеризує міністра культури Ткаченка найкраще, - Саакашвілі

«За інтелігентним виглядом міністра культури ховається звичайний крамар, який торгує своєю посадою замість товарів. Я вже давно не вживаю слово «барига», але його воно характеризує якнайкраще!»

Про це на своїй сторінці в Фейсбук заявив голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі, інформує Цензор.НЕТ.

«Під його керівництвом все Міністерство культури перепрофілювалося в звичайне ПП «Роги і копита», яке обдирає українців де і як тільки можна!

Під виглядом збереження історичної спадщини це міністерство продає дозволи на будівництва в історичних ареалах міст. Як ніхто інший зі своїм одеським і київським досвідом я розумію важливість порятунку і захисту об'єктів культури, але те, що він робить – цьому прямо протилежно, він просто встановив касу і хоче обілечувати всі будівельні об'єкти.

Маразм дійшов до того, що вони барижать ці дозволи навіть там, де не мають на це права. У Києві, наприклад, не прийнятий історико-культурний опорний план, але це не заважає Ткаченко кошмарити місцевий бізнес і знахабніти до того, що «оштрафувати» Резиденцію посла Кореї за те, що їм вчасно не занесли. Слава богу, суддя попався адекватний і поставив їх на місце, інакше був би міжнародний скандал!», - написав Саакашвілі про голову МКІП Олександра Ткаченка.

Голова виконкому Нацради реформ вважає, що Міністерство культури має намір отримати додаткові контролюючі функції для розширення корупційних можливостей при видачі дозволів.

Від готелів вони вимагають заповнити декларацію з 215 пунктів, яку ніколи в житті не заповнить жоден притомний бізнес, - відповідно, це пряме запрошення для хабара.

«Мабуть, такі обмеження «поля діяльності»сильно нервують міністра культури, тому він вирішив його розширити і разом з подільниками протягнув на засіданні Кабміну створення якоїсь інспекції, яка буде дозволяти взагалі всі будівництва, а під шумок ще й обілечувати готелі, підім'явши під себе привласнення категорій (зірок).

Причому, якщо раніше це була процедура добровільна, то зараз стає обов'язковою для всіх! Від готелів вони вимагають заповнити декларацію з 215 пунктів, яку ніколи в житті не заповнить жоден притомний бізнес, - відповідно, це пряме запрошення для хабара. Крім того, з присвоєнням готельної теми хваткий міністр підмазався до модної зараз теми казино - як же вони можуть відкриватися без того, щоб він і їх не обілетив!», - підкреслює Саакашвілі.

Він вважає, що Ткаченко не гідний обіймати пост міністра культури, оскільки не бореться за порятунок історичної частини таких міст як Київ і Одеса. «Коли ми говоримо про пам'ятки культурної спадщини, ми повинні пам'ятати, що зараз міністром культури є людина, яка хоче знищити Одеську кіностудію на Французькому бульварі, що є об'єктом культурної спадщини всієї України, і замість неї побудувати безликі корпуси. І він - той, хто зазіхає на найдорожче в Одесі і особисто несе відповідальність за будівельне свавілля, яке зараз твориться в центрі Києва, - читатиме лекції про важливість збереження культурної спадщини? Не може бути при Президентові Зеленському в уряді такої людини, яка називається міністром. Його не те що з міністрів, його взагалі з держслужби потрібно гнати втришия. Його і всіх йому подібних. Інакше нічого поміняти ніколи не вдасться», - написав Саакашвілі.

Читайте також у нас: Бабин Яр: неприпустимо, щоб пам’ять про нього формували в країні-агресорі.