Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
На Рівненщині відзначали 370-ту річницю битви під Берестечком з Епіфанієм (Відео)

Цьогоріч сюди приїхало близько двох тисяч людей. Козацькі могили дехто вважає місцем паломництва українців.

Фото Суспільного.

На Рівненщині відзначали 370-ту річницю битви під Берестечком з Епіфанієм (Відео)

Під час молитви прихожани опиняються під відкритим небом. Автор так задумав аби вмістити десятки тисяч людей

Близько двох тисяч людей зібралися у неділю, 4 липня, на Козацьких могилах, що на Рівненщині. Присутні поминали загиблих героїв у битві під Берестечком. Рівно 370 років тому Військо Запорізьке зазнало поразки, передає Суспільне Рівне.

Реклама Google

Богослужіння проходить перед іконостасом, що розташований зовні Георгіївської церкви. Цей храм унікальний, адже являє собою вівтар. 

Богослужіння очолював предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

«Для мене це святая святих місць. Я сюди йду, як на прощу. Сюди приїжджаю у цьому році тридцятий раз», – розповів рівнянин Леонід Лебедь.

 

Після молитви присутні поклали квіти пам’ятнику героям битви під Берестечком.

Рівно 370 років тому козаки тримали оборону у таборі, а згодом вивели більшу частину війська через споруджені переправи. Сучасники захоплювалися їхньою відвагою.

Рівно 370 років тому козаки тримали оборону у таборі, а згодом вивели більшу частину війська через споруджені переправи. Сучасники захоплювалися їхньою відвагою.

Після офіційних урочистостей присутні смакували козацький куліш, гуляли територією. Цьогоріч сюди приїхало близько двох тисяч людей. Козацькі могили дехто вважає місцем паломництва українців.

 

 «Кожний рік приїжджаємо в цей день пом'янути і згадати полеглих, які весь час добивалися Незалежності нашої країни», – розповів рівненський козак Микола Скубік.

«Якщо є такий українець, для якого це місце неважливе, – це не є українець. Для кожного притомного українця - це святе місце і треба сюди їздити», – додав Леонід Лебедь.

Що відомо

370 років тому у битві під Берестечком військо Богдана Хмельницького та союзника, яке було удвічі меншим від польського війська, зазнало поразки. Після цього був підписаний Білоцерківський мирний договір, за яким Україна залишалася під владою Речі Посполитої.

Читайте також: Історія подружжя з передової:«Ти стріляв із кулемета, я набої подавала...» (Фото)

Богдан Хмельницький використав Білоцерківський договір для перепочинку і підготовки нового воєнного виступу проти Речі Посполитої.

Telegram Channel