Це наш найменший пацієнт: у лікарні, якою керує волинянин, провели операцію на серці 6-місячному малюку - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.70 € 31.46
Це наш найменший пацієнт: у лікарні, якою керує волинянин, провели операцію на серці 6-місячному малюку

Медики врятували життя маленькому Юліанові.

Фото з фейсбук-сторінки Олега САМЧУКА.

Це наш найменший пацієнт: у лікарні, якою керує волинянин, провели операцію на серці 6-місячному малюку

Батьки маленького Юліана звернулися до медиків через шуми в серці, швидку втому, поганий апетит і, як наслідок, маленьку вагу синочка

Обстеження показало вроджену ваду - клапанний стеноз легеневої артерії важкого ступеня. Це звуження між правим шлуночком і легеневою артерією, яка несе кров у легені. Про це на своїй фейсбук-сторінці написав генеральний директор львівської лікарні швидкої допомоги волинянин Олег Самчук.

Вже наступного дня Юліана виписали додому. 

Лікар зазначив, що за такого діагнозу, щоб протиснути кров у легені через звуження, правий шлуночок змушений працювати у режимі надзусиль. Якщо це не виправити, з часом він «втомиться» - виникне серцева недостатність і порушиться ритм.

Рішення одне - тільки оперувати. Ендоваскулярно. Спеціальний балон, який усуває звуження, у артерію дитині встановлюють без жодного розрізу. Його доправляють до серця через прокол у стегні.

Вже наступного дня Юліана виписали додому. Це фото зроблене на прощання з дитячим кардіохірургом Віталієм Петровим, який зберіг йому життя.

 

 Команда, яка оперувала дитину: Віталій Петров, Роман Домашич, Дмитро Беш, Віктор Сало, Юля Періг.