Розповіли, коли подешевшають кавуни - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
Розповіли, коли подешевшають кавуни

В сезон хочеться поласувати кавунами.

Фото stockvault.net.

Розповіли, коли подешевшають кавуни

На ринки завезли херсонські кавуни за 15 грн/кг. У супермаркетах розпродують вирощені під плівкою в середньому за 17 грн/кг. Також торгують кавунами з Азербайджану. Коштують вони 17,95 грн/кг

«Учора мені привезли машину кавунів із Херсона. Це вже з поля. Тепличні всі красиві й ідеальні, а ці ось, гляньте, які», - каже продавець Тимур, передає BUSINESS.UA. На ринку в Полтаві розрізає ножем один із кавунів із жовтим боком. Пропонує спробувати трикутний шматок. - Ціна щодня падатиме. Я чесно кажу - це вже з поля. Уже ж через місяць і осінь. Люди почали активніше купувати, не так бояться, як ще тиждень тому».

За тиждень ціни можуть зрівнятися з показниками минулого року.

«Гуртова ціна на перші українські кавуни - 8-15 гривень за кілограм. Залежить від сорту, об'єму партій та якості. Вартість зараз на 20 відсотків вища, ніж торік. Уся плодоовочева група цього року затримується від одного до двох тижнів через холодну першу половину весни. За тиждень ціни можуть зрівнятися з показниками минулого року», - розповів Олександр Хорєв, керівник проєкту «АПК-інформ: овочі і фрукти».

За словами експерта, погода сприяє дозріванню баштанних.

«Зараз стабільно високі температури, суха спекотна погода. Це ідеально для дозрівання баштанних, набирання ваги та смакових якостей. До якої граничної ціни впаде вартість, сказати поки важко. Регулятором буде експорт. Торік у серпні показали рекордний врожай з експорту й підтягнули ціни для виробників. Для покупців це трішки гірша новина, бо баштанні будуть дорожчими. Але для виробників це стимул надалі розвивати галузь», - говорить він.

Дині продають у середньому за 12 грн/кг.

Читайте також: Виробники черешні втратили до 90% врожаю.