На Волині хочуть створити нові ліси - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.66 € 31.18
На Волині хочуть створити нові ліси

Лісівники Волині мають необхідні ресурси, щоб якісно провести масштабну кампанію з озеленення.

Фото Волинське ОУЛМГ.

На Волині хочуть створити нові ліси

Зараз збирають дані та обговорюють механізми передачі земель для створення нових лісів

Про визначення на Волині земельних ділянок та їх подальше використання під заліснення та лісорозведення, можливість передачі таких земель до державних чи комунальних лісогосподарських підприємств,  розробку механізмів створення нових лісів коштом місцевого чи Державного бюджетів, а також врахування інтересів громад у забезпеченні нових робочих місць під час реалізації президентської програми «Масштабне заліснення України» – по це та багато іншого йдеться під час нарад, що тривають за участі лісівників, представників органів місцевого самоврядування та Держгеокадастру, інформує Волинське ОУЛМГ.

Учора така нарада відбулася у Волинській облдержадміністрації за участі заступника голови Олександра Троханенка, першого заступника начальника Волинського ОУЛМГ Руслана Войцеховського, начальника управління екології та природних ресурсів ОДА Валентина Кухарика, заступник начальника – начальник управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Степан Білан.

Незважаючи на досить високий показник лісистості нашої області – а це 34% від загальної території,  і той факт, що ліси на Волині відновлені та доглянуті,  маємо зробити все можливе, щоб збільшити площі лісів.

– Ініціатива Президента Володимира Зеленського щодо масштабного заліснення країни зараз чи не найбільш актуальна та важлива. І це справді стосується кожного. Незважаючи на досить високий показник лісистості нашої області – а це 34% від загальної території,  і той факт, що ліси на Волині відновлені та доглянуті,  маємо зробити все можливе, щоб збільшити площі лісів. Досі лісівники були зв’язані законодавчо у реалізації таких цілей. Але зараз маємо можливість це реалізувати. І в питанні  повинна відчуватися зацікавленість усіх сторін – органів влади, самоврядування, лісівників. Начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства таку ініціативу підтримує. Він запевнив, що лісівники Волині мають необхідні знання, вміння, людські та матеріальні ресурси, щоб забезпечити та якісно провести масштабну кампанію з озеленення. Зі свого боку запевняємо: зробимо все можливе, щоб кожна ділянка, яка може бути використана для таких цілей, стала молодим лісом, – зазначив Олександр Троханенко. А також наголосив: зі свого боку сприятимуть, щоб  до нарад у громадах, ініційованих лісівниками, долучалися максимально всі представники органів місцевого самоврядування та профільні фахівці.

Руслан Войцеховський, пропонуючи механізми реалізації такого проекту, нагадав: відповідно до змін, внесених до Земельного кодексу України у 2018 р., полезахисні лісові смуги виключені зі складу земель лісогосподарського призначення.

Читайте також: У держлісгоспах Волині створили понад 200 га кормових полів

Згідно з частиною 7 ст. 371 Земельного кодексу України, ділянки під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, можуть передаватися у постійне користування державним чи комунальним спеціалізованим підприємствам, фізичним чи юридичним особам з обов’язковим включенням до договору оренди землі умов щодо утримання та збереження таких смуг. Правила щодо цього затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.2021 р. №650.