В Україні вирішили заохотити диких хом'яків активніше розмножуватися (Фото) - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.53 € 31.08
В Україні вирішили заохотити диких хом'яків активніше розмножуватися (Фото)

Цей вид може назавжди зникнути.

Фото Zaxid.net.

В Україні вирішили заохотити диких хом'яків активніше розмножуватися (Фото)

На схили Дністра у Чернівецькій області випустили 32 особини європейського хом’яка. Рідкісних тварин привезли із Київського зоологічного парку для розмноження, щоб вони залишилися для відновлення місцевої екосистеми

Програма з розмноження та відновлення хом’яка проводиться Київським зоопарком спільно з національним природним парком «Хотинський» із 2019 року. Хом’як звичайний або європейський — занесений до Червоної книги України та визнаний критично загрозливим видом Міжнародним союзом охорони природи. Про це повідомила пресслужба Київського зоологічного парку, передає Zaxid.net.

Згодом молодняк проходить базову підготовку, ми перевіряємо наскільки звірі готові «йти в бій» і тоді вже відправляємо їх в дику природу.

Хом'яків завезли на постійне проживання, створивши для них штучну екосистему. «Ми створили для них штучну екосистему. На цій території хом’яки самі собі риють нори, знають, як потрібно ховатися. Тобто інстинктивні моделі поведінки у тварин є. Згодом молодняк проходить базову підготовку, ми перевіряємо наскільки звірі готові «йти в бій» і тоді вже відправляємо їх в дику природу», – розповів речник Київського зоологічного парку Богдан Скульський.

Читайте також: Поліцейські повернули 8-річній дівчинці її транспортний засіб (Фото, відео).

Тварин вирощують у спеціальному реінтродукційному центрі Київського зоологічного парку, який почав працювати з 2019 року спільно з НПП «Хотинський». На базі Київського зоологічного парку працює також науковий відділ, який вивчає, в яких саме зонах скорочується популяція рідкісних тварин. Згодом науковці вирішують скільки хом'яків і на яку територію необхідно поселити.

Зазначимо, хом’яки колись були поширена по всій Україні, а зараз його поширення є спорадичним. Через це у 2009 році вид включили до Червоної книги України, а в 2020-му визнали критично загрозливим на світовому рівні.