У Володимирі-Волинському видають унікальну серію спогадів: побачила світ восьма збірка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.64 € 31.22
У Володимирі-Волинському видають унікальну серію спогадів: побачила світ восьма збірка

«Спогади – це пазли, з яких складається історія нашого життя».

Фото БУГ.

У Володимирі-Волинському видають унікальну серію спогадів: побачила світ восьма збірка

29 липня у КМЦ Володимира-Волинського працівники державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» презентували чергову збірку спогадів мешканців міста «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» (Людські долі)

Про це повідомляє «БУГ».

У 2014-му співробітники історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» – Володимир Пикалюк, Орися Вознюк, Романна Кучерява та Світлана Федосєєва,  вирішили зібрати цікаві розповіді жителів міста про їхнє минуле. З того часу випустили сім збірок з різними доповідачами та їхніми історіями.

«З часом ми зрозуміли, що надзвичайно важливим для сприйняття епохи є життєвий шлях наших героїв і тому проєкт був розширений і доповнений», – йдеться в передмові книги.

 

 На презентації восьмої книги зібралися доповідачі історій, деякі з них поділилися спогадами особисто. Розповідали про своє дитинство, яке припало на часи Другої світової війни. Про катування батьків у радянських тюрмах, про сльози матерів та нерозуміння цієї жорстокості дітьми.

«Спогади – це пазли, з яких складається історія нашого життя. Це важливо для жителів Володимира – пам’ятати та розуміти всю біль, яку прожили наші предки».

«Спогади – це пазли, з яких складається історія нашого життя. Це важливо для жителів Володимира – пам’ятати та розуміти всю біль, яку прожили наші предки», – висловилась співавторка книги Світлана Федосєєва.

 

 Переважно історії записувалися на диктофон, а дехто з доповідачів писав і приносив їх сам.

Читайте також: Готують щось грандіозне: відбудеться театралізований фестиваль «Торчинський ярмарок» (Програма)​.

У збірці багато історій від дітей та внуків постраждалих від Голокосту та насилля радянського НКВД.

Також гостям презентації показали фільм «Кав‘ярня на вулиці Фарній» за участю місцевого театру «Різнобарв’я».