Є українське «золото» на Олімпіаді! (Таблиця медалей)

А японці йому довірили тренувати своїх «мушкетерів»!

Фото із сайту sport.ua.

Чемпіоном України і Європи Олександр Горбачук довів, що він і як тренер – чемпіон!

Чоловіча збірна Японії з фехтування на шпагах виграла командний турнір, незважаючи на те, що мала найнижчий рейтинг порівняно з іншими суперниками й отримала право на участь лише завдяки статусу господарів Олімпіади. Як інформує sport.segodnya.ua, до цього грандіозного успіху її привів український фахівець – харків'янин Олександр Горбачук!

Спочатку японські підопічні Олександра Горбачука створили диво в 1/4 фіналу, вирвавши перемогу у лідера світового рейтингу збірної Франції – 45:44. Водночас лідер японської збірної Кокі Кано зумів витягнути останній бій 9:6, на який вийшов, коли японці поступалися 36:38.

Олександра Горбачука не сплутаєш зі своїми підопічними.

У півфіналі японці виграли у збірної Південної Кореї – 45:38, а потім у фіналі здолали росіян (котрі через допінг-гріхи виступають під абревіатурою РОК) – 45:36!

Цікаво, що в 2019 році у взаєминах тренера Горбачука зі збірною Японії сталася криза – Олександр на етапі Кубка світу в Буенос-Айресі дав ляпаса одному зі своїх учнів, за що отримав шість місяців дискваліфікації.

Проте продовжив роботу з японцями – і зробив їх олімпійськими чемпіонами.

Відзначимо, що як спортсмен Олександр Горбачук був чемпіоном України і Європи.

До речі, наша національна дружина на командному змаганні з фехтування фінішувала на 6-му місці. У поєдинку за 5-ту позицію України програла Франції з результатом 39:45. Раніше Україна програла Китаю та виграла у Італії.

І ще: медаль Олександр Горбачука – вже не перша нагорода в Токіо з українським корінням. 30-річна дзюдоїстка Ірина Кіндзерська (в заміжжі – Алієва) з Кам'янця-Подільського, виступаючи на Олімпійських іграх у Токіо під азербайджанським прапором, здобула «бронзу» в категорії понад 78 кг. А Дмитро Овчаров завоював нагороду такого ж гатунку у настільному тенісу. Щоправда, приніс її Німеччині.