Курси НБУ $ 29.25 € 30.92
Ціни на мед в Україні злетіли до астрономічних висот

Немає слів...

Фото depositphotos.com

Ціни на мед в Україні злетіли до астрономічних висот

Мало хто тепер зможе придбати цей продукт

Ціни на мед цього року значно зросли - на 50-100 грн за кілограм продукту залежно від сорту, і, швидше за все, знижуватися вже не будуть.

Про це повідомила керівник інтернет-магазину ТМ «Знатний мед» Руслана Пліс, інформує УНІАН.

«Цей рік характерний тим, що ціни на мед зросли. Подорожчання склало в середньому від 50 і навіть до 100 грн за кілограм залежно від виду меду. Схоже, що епоха дешевого меду в Україні пройшла - його стає менше, а добувати його дорожче, тому мед і далі буде зростати в ціні», – сказала вона.

Схоже, що епоха дешевого меду в Україні пройшла - його стає менше, а добувати його дорожче, тому мед і далі буде зростати в ціні.

За словами Пліс, роздрібні ціни на сортові види меду – з липи та білої акації – зараз досягають 200-300 грн за кілограм. Мед з соняшнику, який вважається недорогим і ще торік коштував по 100 грн за кілограм, зараз коштує вже 130-150 грн за кіло.

Для цього у 2021 році були причини – складні погодні умови вже другий рік поспіль, подорожчання бджолопакетів та інвентарю, зростання витрат на утримання пасіки.

«Дорожчає і паливо, і електроенергія, і всі продукти харчування – тому і мед не може залишатися на тій самій ціні, це було б парадоксом. Хоча, до 2020 року ціна на мед практично не змінювалася, що було ненормально з ринкової точки зору. Пасічники боялися підіймати ціни, щоб краще і швидше продати мед», - додала експерт.

Як зазначив засновник ТМ «Знатний мед» бджоляр Валерій Курейко, цього року практично не було травневого меду, акацієвого меду зібрано на 30-40% менше, а липовий мед у деяких регіонах було складно зібрати то через дощі, то через сильну спеку.

«Тому ризики зустріти фальсифікат замість меду зараз ще вище, ніж зазвичай», - додав він.

Читайте також: У США починає лютувати коронавірусний штам «Йота»: куди тій «Дельті» братися.

Telegram Channel