Великий друг України: Петро Порошенко зустрівся з Андреєм Плєнковічем - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Великий друг України: Петро Порошенко зустрівся з Андреєм Плєнковічем

Андрей Плєнковіч: Петро Порошенко зробив дуже великий внесок для прийняття європейських цінностей та для захисту національних інтересів України.

Фото eurosolidarity.org.

Великий друг України: Петро Порошенко зустрівся з Андреєм Плєнковічем

П‘ятий Президент України Петро Порошенко зустрівся з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Плєнковічем

Петро Порошенко висловив вдячність Хорватії за багаторічну і тверду підтримку України як у протидії російській агресії, так і на шляху інтеграції до ЄС та НАТО. Було високо оцінено залучення Загреба до ініціативи «Кримська платформа», підвалини якої спільними зусиллями було закладено, починаючи з 2014 року.

Всі ми маємо пам’ятати, що Україна була однією з перших країн, які визнали незалежність Хорватії.

 

 «Я дуже радий вітати сьогодні в Києві великого друга України, великого євроінтегратора Андрея Плєнковіча, з яким ми дуже добре знайомі вже багато років, який зробив величезний внесок в європейську і євроатлантичну інтеграцію України. І такий високий рівень представництва Хорватії, в тому числі для участі в «Кримській платформі», у відзначенні річниці нашої Незалежності свідчить про те, що Україна залишається серед перших пріоритетів Хорватії і Європейського Союзу», – зазначив Петро Порошенко. 

 

 «Всі ми маємо пам’ятати, що Україна була однією з перших країн, які визнали незалежність Хорватії. Це було у 1991, до того, як нашу незалежність визнали члени Європейського співтоваривства. І ми завжди підтримуємо цей спеціальний зв’язок, солідарність та дружні відносини з Україною. І Петро Порошенко зробив дуже великий внесок для прийняття європейських цінностей та для захисту національних інтересів України. А також для того, щоб зробити з України державу, яка прагне стати частиною Європи. І я був дуже радий підтримати цю ініціативу», – говорить Андрей Плєнковіч.

 

 Сторони наголосили на важливості зміцнення трансатлантичного санкційного тиску на російську сторону для припинення агресії Кремля та забезпечення деокупації Донбасу і Криму.

Петро Порошенко наголосив на небезпечності запуску Північного потоку-2, який підтриває загальноєвропейську безпеку і солідарність. Було наголошено, що допоки триває російська агресія і окупація українських територій енергетична безпека нашої держави та газовий транзит будуть під загрозою гібридних атак Кремля.

Читайте також: «Бо Зеленський не запросив»: Оксана Баюл відмовилася від українського громадянства.

Висловлено переконання у тому, що українська боротьба має залишатися в топі міжнародного і європейського порядку денному.

 

Сторони обговорили ситуацію у справі зміцнення демократії та стійкості інститутів держави в Україні. Важливу увагу присвячено боротьбі з корупцією та небезпеці будь-яких проявів повернення практики вибіркового правосуддя та позасудових розправ в України.

П‘ятий президент та глава уряду Хорватії обговорили також шляхи зміцнення партнерства між партією «Європейська Солідарність» та політичною сім’єю Європейської народної партії.

«Я вдячний за можливість координації дій і на двосторонньому рівні, і на рівні міжпартійному. EPP – наша родина Європейськоі Народноі Партії. І щодо європейської інтеграції в рамках Європейського Союзу», – резюмував п’ятий Президент.