Вашингтон такі речі не пропускає: дипломат прокоментував заяву США щодо нападу на Порошенка - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.29 € 30.58
Вашингтон такі речі не пропускає: дипломат прокоментував заяву США щодо нападу на Порошенка

Костянтин Єлісеєв.

Фото Прямий.

Вашингтон такі речі не пропускає: дипломат прокоментував заяву США щодо нападу на Порошенка

Відомий український дипломат Костянтин Єлісєєв прокоментував заяву Посольства США щодо нападу на п’ятого Президента, лідера партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка

«Я вітаю реакцію Сполучених Штатів на цю абсолютно непристойну і неприпустиму подію», – сказав Єлісєєв в ефірі «Прямого».

«Тому я думаю, це сигнал Банковій, і звичайно це дуже погано, що відбувається напередодні візиту президента Зеленського до Вашингтону. Оскільки, як ви бачите з реакції США, Вашингтон такі речі не пропускає»

Він не виключив, що найближчим часом відбудуться аналогічні реакції зі сторони і Європейського Союзу. «Тому що вчора це було сприйнято дуже болісно нашими партнерами. І навіть Віце-Президент Європейської Комісії Валдіс Домбровскіс вчора це порівняв із нападом на Навального в Росії», – повідомив дипломат.

«Такі речі, особливо коли йдеться про лідера демократичної опозиції, і про взагалі будь-якого громадянина України, такі напади є абсолютно неприйнятними», – наголошує Єлісєєв.

«Тому, я думаю, це сигнал Банковій, і звичайно це дуже погано, що відбувається напередодні візиту президента Зеленського до Вашингтону. Оскільки, як ви бачите з реакції США, Вашингтон такі речі не пропускає», – резюмує Єлісєєв.

Як відомо, напад на Петра Порошенка був здійснений 24 серпня у самому центрі столиці, де Порошенко брав участь у багатотисячному Марші Патріотів. П’ятий Президент разом із родиною загиблого морпіха Ярослава Журавля у цей час покладав квіти до Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Окрім Порошенка дісталося і кільком ветеранам-учасникам маршу.

 

 У «Європейській Солідарності» відповідальність за напад «тітушки» покладають на Офіс Зеленського. Пізніше було оприлюднене відео, з якого видно, як поліція швидко відвела затриманого учасниками маршу нападника в бік вулиці Банкової і сховала за кордоном силовиків.

Згодом, Петро Порошенко виступив перед прихильниками на Співочому полі. Він подякував патріотам за потужний Марш захисників України і, зокрема, звернувся до Володимира Зеленського.

Читайте також: Ким бачить себе у 2031 році Петро Порошенко.

Наступного дня після інциденту посольство США засудило напад на Петра Порошенка. Там зазначили, що фізичним нападам на політиків, журналістів чи будь-яких членів суспільства немає місця у процвітаючій демократії.