
У всіх українських регіонах смертність є вищою за народжуваність.
Волинь і Рівненщина - демографічно найбільш благополучні області
У Волинській області народжується більше дітей, ніж у значно чисельнішій Запорізькій області. А на Рівненщині на світ з’являється стільки діток, як на Чернігівщині та Сумщині разом взятих
На Волині у січні-черві 2021 року народилось 4779 дітей, померло 7575 людей. Таким чином природній приріст є від’ємним і становить мінус 2796 осіб. Тобто, область втрачає населення через перевищення смертності над народжуваністю.
Меншою різниця між новонародженими та померлими, ніж на Волині, є лише у Рівненській області - «мінус» 2763 людини.
Водночас цей процес на Волині відбувається значно повільнішими темпами, ніж у більшості інших регіонів. Так, різниця між новонародженими і померлими у Дніпропетровській області за цей період становить «мінус» 21594 людини, у Запорізькій – «мінус» 11558 людей. Меншою різниця між новонародженими та померлими, ніж на Волині, є лише у Рівненській області - «мінус» 2763 людини.
При цьому у півтори рази більшій за чисельністю населення, ніж Волинь, Запорізькій області у січні-червні 2021 року народилось менше дітей, ніж в нашому краї, – 4705.
Серед областей, які найбільш стрімко втрачають населення, є Чернігівська та Сумська – понад 16 тисяч людей за пів року на двох. При цьому у цих регіонах за цей період народилось менше дітей, ніж в одній Рівненській області – 5267 новонароджених на дві області проти 5621 новонароджених на Рівненщині.
Читайте також: Порошенко очолив рейтинг політиків, які зробили найбільше для України.
Тим часом 11% усіх новонароджених України припадає на Київ – 14420 дітей на січень-червень. На другому місці – Дніпропетровська область – 9617 новонароджених, на третьому – Львівщина – 9331.
Найменше дітей народилось на підконтрольній Україні території Луганської області – 1676 діток.
