Коли переводимо годинник восени 2021 року: дата й умови - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.56
Коли переводимо годинник восени 2021 року: дата й умови

Скоро темнітиме швидше...

Фото chasdiy.org.

Коли переводимо годинник восени 2021 року: дата й умови

Коли виконує перехід на зимовий час 2021 Україна, які нюанси варто враховувати і про що важливе пам'ятати

Переведення годинників на літній і зимовий час 2021 Україна намагалася скасувати наприкінці цієї зими. Проте Рада не змогла скасувати перехід на літній час - і тепер на українців чекає ще одне переведення годинників у жовтні 2021 року. Цього разу країна повертається на зимовий час, передає УНІАН.

В Україні почали переводити годинник у квітні 1981 року. А в роки незалежності Кабінет міністрів розписав всю процедуру у своїй травневій постанові №509 двадцятип'ятирічної давності.

Стрілки годинника на годину назад повернуться 31 жовтня 2021 рівно о четвертій годині ночі.

Як і наказує документ, перехід на зимовий час 2021 пройде в останню неділю жовтня. Стрілки годинника на годину назад повернуться в зазначену ніч (це 31 жовтня 2021) рівно о четвертій годині ночі.

Багато вчених відзначає, що сезонне переведення годинників провокує розвиток імунних і серцево-судинних захворювань, адже воно змінює біологічні ритми людини. У свою чергу любителі перевести стрілки говорять про економію електроенергії: тобто ділова активність людей як би зсувається на більш світлий час доби.

Так чи інакше, практика переведення годинників досі зберігається в сотні країн. У той же час ті ж Штати і Канада переходять на літній час не повністю (низка регіонів там стабільно живе за зимовим часом).

А ось країни Євросоюзу в більшості своїй бажають зберегти постійним літній час. І щоб «київський час» відповідав європейським стандартам (тобто «часовий дисбаланс» не заважав економічним і дипломатичним питанням) Україна і відправила на доопрацювання законопроект про скасування літнього часу.

Відтак поки що Україна переводить годинник на зимовий час - і чекає рішення депутатів, чи потрібно буде переводити годинник на літній час в 2022 році.

Читайте також: У волинському лісі помітили ведмедя.