Ігор Палиця удвічі активніше працював у парламенті, ніж Степан Івахів - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Ігор Палиця удвічі активніше працював у парламенті, ніж Степан Івахів

Чому у парламенті не голосують окремі волинські обранці?

Фото Громадське.

Ігор Палиця удвічі активніше працював у парламенті, ніж Степан Івахів

Судіть самі: якщо Степан Петрович взяв участь лише у 4% голосувань у Верховній Раді, то Ігор Петрович – аж у 8%!

Такі дані наводить Комітет виборців України (КВУ), аналізуючи показники участі народних депутатів у голосуваннях Верховної Ради у перші два роки роботи парламенту (серпень 2019-серпень 2021 р.). Втім, хоч Ігор Палиця і активніше «кнопкодавив», він разом із Степаном Івахівим потрапив до числа 12 народних депутатів, які, за даними КВУ, пропустили 90% голосувань Ради (не натискали «за», «проти» чи «утримався»).  Причому Івахів посів у цьому «рейтингу» прогульників друге місце.

Отже: найнижчі показники серед всіх народних депутатів у Вадима Столара, який за два роки взяв участь лише в 2,5% голосувань. Степан Івахів взяв участь в 4% голосувань, Вадим Рабінович – 5%, Андрій Деркач, Ігор Абрамович – 7%, Ігор Палиця, Олександр Дубінський, Дмитро Шенцев – 8%, Тарас Козак – 9%, Олександр Герега, Юлія Льовочкіна, Олександр Фельдман – 10%.

Всього за два роки відбувалося 9,5 тис. голосувань.

Серед фракцій і груп Верховної Ради найвищі показники голосувань в депутатів «Слуги Народу» та «Європейської солідарності». В середньому депутати «Слуги Народу» взяли участь у 84% голосувань, депутати ЄС – 80%. Нижчі показники голосувань в депутатів «Голосу» (74%), групи «Довіра» (71%) та ВО «Батьківщина» (63% голосувань).

Найнижчі результати в депутатів групи «За майбутнє» та депутатів «Опозиційної платформи За життя». Депутати «За майбутнє» взяли участь в 53% голосувань, ОПЗЖ – 46%.

«Частина народних депутатів безвідповідально ставляться до своїх депутатських обов’язків, ігноруючи абсолютну більшість голосувань Верховної Ради. Відмова від голосувань також  стала формою саботажу роботи ВР з боку окремих парламентських фракцій. Попри те, що у ВР запроваджено систему штрафів за відмову від голосувань, це не надто впливає на дії народних депутатів», - прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.

Всього за два роки відбувалося 9,5 тис. голосувань.

Читайте також: Петро Порошенко: Верховна Рада має негайно збільшити бюджет на субсидії​.