Правду неможливо заховати, – Рябошапка прокоментував висновки ТСК щодо «вагнерівців» - «Волинь» — незалежна громадсько–політична газета
Курси НБУ $ 26.34 € 30.45
Правду неможливо заховати, – Рябошапка прокоментував висновки ТСК щодо «вагнерівців»

Руслан Рябошапка.

Фото 24канал.

Правду неможливо заховати, – Рябошапка прокоментував висновки ТСК щодо «вагнерівців»

Голова Тимчасової слідчої комісії Мар'яна Безугла озвучила версію влади у справі «вагнерівців». В цій ситуації позиція українського керівництва не виглядає переконливою

Адже всі версії суперечать одна одній. Про це сказав ексгенпрокурор  Руслан Рябошапка в авторській програмі Олени Тришубної «Перші особи» на 24 каналі.

За його словами, як показала практика попередніх 30 років парламентаризму, тимчасові слідчі комісії створюють не для того, щоб правду представити суспільству, а для того, щоб її, найімовірніше, поховати. Попри це, він вважає, що через декілька років ситуація може змінитися. Можливо, наступна влада захоче дізнатись правду.

Нагадаємо, що ТСК оприлюднила свої результати у справі «вагнерівців». Згідно з ними, у групі був агент з Білорусі, а п'ятий президент України Петро Порошенко не міг санкціонувати операцію.

«Цю правду неможливо заховати», – сказав Рябошапка. Він пояснив, що є:

  • люди, які безпосередньо брали участь в операції;
  • процесуальні документи, які нікуди не зникли;
  • судові рішення.

Спочатку, як відзначив ексгенпрокурор, глава Офісу Президента сказав, що ця ситуація повністю видумана. Потім президент заявив, що операція не видумана, вона була, але організовувала її не Україна. Водночас Безугла має ще іншу версію. Не було, як вона сказала, спецоперації. Натомість був спеціальний захід.

Рябошапка вважає, що було зовсім неправильно головою ТСК призначити людину, яка пов'язана із владою. Адже вона не може сама себе розслідувати і встановлювати істину. За його словами, можна було знайти у парламенті народних депутатів, які користуються абсолютною довірю, авторитетом і в яких би повірили українців.

Наприклад, такою людиною міг би стати Сергій Рахманін. «Наразі він абсолютно незаангажований, до нього немає претензій і сумнівів правдивості його висновків. Йому б я довіряв. Довіряли б і звичайні сторонні люди», – сказав Рябошапка. Сергій Рахманін - журналіст, публіцист, народний депутат від партії «Голос».

Читайте також: Голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко запустив флешмоб #ЗдороваВолинь​.